מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת

שם הכתב: תוכן פרסומי

בתי דיור מוגן הם אופציה נהדרת העומדת בפני כל אדם באוכלוסיית הגיל השלישי; הם מעניקים ביטחון ושלווה, חיי חברה ופעילויות בכל ימות השבוע – מצאת החמה ועד שקיעתה. עם זאת, כשמדברים על דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת זה ממש לא רק תכנית הפעילות השבועית, אלא הרבה מעבר לכך. ישנן רשתות רבות של דיור מוגן בארץ וכל אחת מציעה אי אלו פעילויות, אפשרויות לחוזי מגורים, ו"שטיקים" קטנים שכדאי להכיר.

דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת לפני שעוברים

  • הארנונה – אם תשאלו כל אחד על דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת מתחיל מתשלום הארנונה. כדאי שתדעו שישנם בתי דיור מוגן שמחייבים תשלום ארנונה מהדיירים, כך שבמקרה זה אלו יאבדו הנחות שמגיעות להם כדוגמת הנחת נכה או הנחת ניצול שואה. בדקו היטב את החוזה לפני שאתם עוברים, ובדקו את האופציה לשלם את הארנונה ישירות לעירייה.
  • מה עם המטפל האישי? – ישנם דיירים שמגיעים לבתי הדיור המוגן כשהם כבר מלווים על ידי מטפל אישי. במקרים מסוימים, דיירים בבתים שונים גילו שהם נאלצים לשלם סכומים נוספים על המטפל הצמוד אליהם. התקיימה אפילו תביעה כנגד כמה רשתות, שבסופו של דבר הורידו את המחיר שהן גובות על המטפלים האישיים. גם כאן יש לוודא היטב מה בית הדיור המוגן דורש מכם במידה והנכם זקוקים למטפל אישי.
  • הנגישות במקום – כל אחד מבתי הדיור מוגן בנוי בצורה שונה, כך שגם הנגישות משתנה מבית לבית. נכון שכולם שואפים להיות כמה שיותר אטרקטיביים עבור כמה שיותר דיירים פוטנציאליים, אבל עדיף על כל מקרה להגיע פיזית לבית הדיור המוגן שהעלה החיפוש שלכם, לעשות סיבוב יחד עם המשפחה ולבחון את הנושא בעצמכם.
  • מהם השירותים שהדיור המוגן מציע? – ישנם שירותים המוגדרים בחוק – ניקיון, אזעקה במקרה חירום, פעילויות תרבות שונות וכו' שבתי הדיור מוגן חייבים להפעיל ואין לגרוע מהרמה הגבוהה שלהם. וודאו שבחוזה קיים סעיף המדגיש שלא ניתן לצמצם או לבטל את השירותים הללו מבלי הסכמת הדיירים, ומצד שני וודאו שהחוזה מציין שהדייר לא יהיה חייב לצרוך שירותים שהם לא חובה מבלי שהוא מעוניין בכך. אם כן, כשמדובר במעבר אל דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת עוסק גם בזכויות המגיעות לדיירים על פי חוק, ושיש לבחון היטב את החוזה לפני שחותמים עליו בכדי למנוע אי נעימויות לאחר מכן.

בסופו של דבר מדובר בשדרוג איכות חייכם

כעת אתם יודעים כי כשמדובר על דיור מוגן – כל מה שחשוב לדעת בסך הכל דורש מכם מעט עירנות ובדיקה קפדנית. אנחנו יודעים עד כמה אתם כבר רוצים לעבור, ובצדק! כי זה הרי כבר מוכח, דיור מוגן – האופציה הפופולארית לאחרונה בגיל הזהב עבור מי שמעוניין לשדרג את איכות חייו.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *