מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ילדינו_אינם_הפקר: "אפשר למנוע את אירוע ההתעללות הבא בילדי גנים ומשפחתונים"

טורי דעה  בנושא הפגנות ההורים

הכותב, חה"כ לשעבר יוני שטבון, מכהן כחבר מועצת העיר נתניה ויו"ר האופוזיציה העירונית:

אומרים לא להתעללות בילדים: כן, אפשר למנוע את אירוע ההתעללות הבא, בו ניתקל שוב בסרטון מזעזע עם גננת, מטפלת או סייעת הפוגעת בילד רך; עיריית נתניה, כמו כל הרשויות, צריכה לקבוע 'תו תקן' עירוני לגנים ולמשפחתונים. 

האמת, עד לרגע זה לא צפיתי בסרטון הבלתי נתפס בו כרמל מעודה מתעללת בילדים רכים. לא הייתי מסוגל ללחוץ על PLAY באתרי החדשות ולראות את הזוועה הזו. כהורה ואב לילדים רכים, המחשבה על כך שגם ילדיי יכולים היו להימצא במציאות כזו במקום אחר ובזמן אחר מזעזעת.

אפשר למנוע את האירוע הבא.

ראשית, חשוב להדגיש את מה שכולנו יודעים. הגננות והסייעות במדינת ישראל  הן תמצית הטוב והערכיות בחברה. במקרים קיצוניים כאלה, לרוב,  מדובר במשפחתונים ללא הכשרה של משרד החינוך או בדמויות חריגות מאד ונדירות. אך אי אפשר להתעלם מכך שהדבר מצריך פעולה ציבורית אקטיבית.

כחבר כנסת לשעבר אני יכול לומר מניסיוני, כי אי אפשר להמתין לחקיקה בכנסת – מניסיון כחבר כנסת, ובוודאי לאור מערכת הבחירות הנוכחית, זה פשוט יתקדם לאט.

הפתרון בידיים שלנו. בידיים של עיריית נתניה –  הגדרת  'תו תקן עירוני לגנים' שיגדיר את סטנדרט האבטחה ורשימת הדרישות המחייבת כדי לפתוח משפחתון בעיר. לדוגמא, משפחתון שירצה להתקיים בנתניה, יהיה חייב להתקין מצלמות אבטחה און ליין ובעלת המשפחתון תצטרך להציג 'תעודת יושר' המעידה שאין לה כל עבר פלילי או בעיות נפשיות. אלה רק דוגמאות, שכמובן ניתן להעמיקן.

אדם בנתניה המעוניין לפתוח עסק כל שהוא, קוסמטיקאית או רשת לבגדים, חייב לעבור דרך הרישוי עסקים בעירייה ולמלא רשימת דרישות על מנת לקבל רישיון עסק. כל מי שיש לנו עסק בעיר יודע את 'רשימת המכולת' שהוא חייב לעמוד בה. אין סיבה שמשפחתון שעוסק באיכות חיי ילדינו לא יידרש ל'תו תקן' בכדי להתקיים.

עיריית תל אביב, יחד עם ראש העיר חולדאי, הגדיר 'תו תקן' בעירו כבר בשנה שעברה, לאחר רצח התינוקת יסמין ז"ל שנחנקה על ידי סייעת בפתח תקווה. הוא לא חיכה לאף החלטת ממשלה. זה קורה בתל אביב, זה יקרה גם בעיריית נתניה. שוחחתי עם חבריי, ראשי ערים במקומות אחרים, הם החלו להניע את תו התקן.

בנושא התעללות בילדים רכים, אין קואליציה ואופוזיציה. בשיח עם חבריי, כמעט מכל הסיעות במועצת העיר, יש רצון משותף לקדם את הצעתי. ידידי מר אהרון אורגד, יו"ר וועדת החינוך בעיר, הודיע לי שיקיים דיון דחוף בנושא בכדי להביא להחלטה. אני  בהחלט מצפה מראש העיר לשתף פעולה יחד.

כמובן, החלטה זו של תן התקן, צריכה להתקיים בשיתוף ובשיח עם גורמי המקצוע בעיר, עם הורים ועם נציגות המשפחתונים והגנים. יש כאן סוגיות כלכליות ומקצועיות, מצד אחד, צריך לאפשר פתיחת עוד ועוד גנים ומשפחתונים ומנגד חייבם להציב תו תקן ורף למען ביטחון ילדינו.

חובתנו כנבחרי ציבור והורים למנוע את אירוע ההתעללות הבא.

 

יוני-שטבון

 

טור דעה מאת : אהרון אורגד

חבר המועצה אהרון אורגד : " אפעל ליישום מהיר של חוק המצלמות במעונות"

"חוק התקנת המצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום, שחוקקה הכנסת בשנה שעברה הוא חוק מבורך מאוד ותחילתו באחד בספטמבר 2019. אלא שהמחוקק מאפשר ״שנת הסתגלות״ ליישום החוק למי שחפץ בכך. הדבר הזה מטריד מאוד לנוכח מה שנחשפנו אליו במעון בראש העין ובמקרים נוספים, כולל רצח מזעזע של תינוקת, שהתרחשו לצערנו בארץ. לפיכך, אני מתכוון לפעול בוועדת החינוך שבראשותי ובמועצת העיר נתניה כדי להביא ליישום מהיר של התקנת המצלמות לשם הגנה על הפעוטות כבר בשנה הראשונה לחוק. אין לנו זמן לבזבז על זה״, כך הכריז השבוע אהרון אורגד, המשנה לראש העיר נתניה ויו״ר ועדת החינוך העירונית.

לדברי אורגד, שהשתתף גם בהפגנת ההורים בנושא שהתקיימה ביום ראשון בכיכר העצמאות בנתניה, משיחות שקיים עם חברי מועצה מהקואליציה ומהאופוזיציה: ״כולנו מסכימים שבנושא שלום ילדינו אין פוליטיקה. כולנו רוצים להגן על הילדים וכולם יתמכו ביישום מהיר של התקנת המצלמות. ידוע לי גם שראש העיר מרים פיירברג איכר רגישה לנושא. היא בחופשה ולא שוחחתי איתה עדיין אבל עמדתה העקרונית ברורה לי, היא תתמוך בכל דבר שיגן על ילדי העיר״.

אורגד אף פנה במסר להורים: "ללא צורך בחוק, פשוט לא לרשום את הילדים למעון שאינו מצולם. זה אמצעי הרתעה מצוין, אמצעי לאיתור פגיעות חלילה וכמובן כלי חקירה ממדרגה ראשונה״.

 

 

אמא כואבת/ אתי דבר פיזיצקי תושבת העיר, מוסרת לעיתון "השבוע בנתניה":

אני אמא לשישה ילדים. פועלת כ- 25 שנים למען הילדים בנתניה. כיהנתי כיו״ר ועד הורים של בתי הספר יהודה הנשיא ונעמי שמר במשך 14 שנים , וגם 5 שנים כיו״ר הורי הגנים (עד לפני שנה, אין לי ילדים קטנים כעת. הקטן בן 9).

לצערי, אין ממש פיקוח על מסגרות החינוך בגיל הרך. לדעתי מקור הבעיה נעוץ בעובדה שכרגע כל נושא הגיל הרך מפוזר בכמה משרדים, ביניהם: משרד הרווחה, משרד העבודה והתמ״ת, משרד הבריאות. התקווה שלנו היא שהגיל הרך יהיה תחת אחריותו של משרד החינוך וזאת מגיל לידה.  בשבועות האחרונים כולנו נחשפנו למקרים מחרידים. התחושה הקשה משותפת  להורים רבים

ועל כן יצאנו להפגנה, וזאת כחלק מתיאום עם ועד הגנים הארצי. אין ספק שההפגנה היתה הצלחה כבירה. הרכבת כבר יצאה מהתחנה . אני משוכנעת שהשינוי המיוחל בדרך וזאת בלי קשר לתוצאות הבחירות לכנסת בספטמבר.  אנו ההורים לא נחדל לפעול עד שנקבל את הביטחון הראוי לילדים שלנו. אני שמחה במיוחד לציין שהצטרפו אלינו להפגנה גננות יקרות שתמכו בנו, כמו גם סבים וסבתות. נושא גידול הילדים חשוב לכולנו.

IMG-20190710-WA0046 IMG-20190710-WA0047

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *