מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אלפים פקדו את כיכר העצמאות בעצרת ההזדהות עם העיר התאומה ניס

IMG_5378

אלפים פקדו  הערב את כיכר העצמאות בנתניה שם ערכה עיריית נתניה עצרת ההזדהות עם העיר ניס 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר:"דווקא ביום חגיגות הבסטיליה, יום המסמל חירות, אחווה ודמוקרטיה- אנשים חשכים מבקשים לציין ערכים חשוכים. אנו אבלים עם עירנו-אחותנו התאומה ניס".

בצל האסון הכבד שפקד את האומה הצרפתית, נערכה הערב, מוצ״ש, בכיכר העצמאות בנתניה עצרת הזדהות עם תושבי העיר ניס וכלל אזרחי צרפת, לזכרם של הנרצחים.IMG_3380

בעצרת נאמו יוזמי האירוע: ראש העיר נתניה, מרים פיירברג איכר ושגריר צרפת בישראל, פטריק מיזונאב, וכן סגנית ראש העיר ניס, עו״ד מרטין וקנין וסגן השר לשיתוף פעולה אזורי, איוב קרא.

כמו כן השתתפו- רב העיר נתניה קלמן בר, רבני הקהילה הצרפתית. שגריר איטליה בישראל, שגריר נורווגיה בישראל, שגריר בלגיה ונציג שגרירות בריטניה, סגני ומ״מ ראש העיר נתניה, חברי מועצת העיר נתניה.

בדבריה הדגישה ראש העיר פיירברג את העצב והצער הרב לנוכח הטבח הנתעב וכן את השותפות האמיצה בין ניס ונתניה, שהינן ערים תאומות מזה עשרות שנים ואמרה :״רק לפני יומיים כאן בכיכר, חגגה העיר נתניה את חגיגות הבסטיליה. לא תארנו לעצמנו שנחזור לכאן הערב בנסיבות כל כך קשות ועצובות. טבח אכזרי הלם בעיר ניס, טבח נתעב של אנשים תמימים שחגגו בטיילת. דווקא ביום חגיגות הבסטיליה, יום המסמל חירות, אחווה ודמוקרטיה- אנשים חשכים מבקשים לציין ערכים חשוכים. אנו אבלים עם עירנו-אחותנו התאומה ניס, על 84 קורבנות תמימים. יחד, ניס ונתניה- שותפות לשמחות ולצער. במהלך 6 שנות פגועים שהלמו בנתניה, חיזקו אותנו מאוד ראשי העיר ניס וראשי הקהילה בניס.
ראש המחוז כיום וראש העיר בעבר כריסטיאן אסטרוזי, יחד עם סגניו רודי סאל, פיליפ סוסי ועו"ד מרטין וקנין – הם ידידים אמיתיים של העיר נתניה.
כריסטיאן אסטרוזי, ראש מחוז קוט דאזור, ביקר בנתניה לפני מספר חודשים ובנאומו כאן, כמו בכל נאומיו בעולם ובארץ, הוא חוזר ומדגיש את הצורך של העולם המערבי להתלכד ולהילחם בטרור. מכאן, כיכר העצמאות של העיר נתניה, שתושבי ניס וצרפת כולה כל כך אוהבים, אנו מבקשים לשלוח תנחומים למשפחות השכולות באבלן הנורא, איחולי החלמה מהירה לפצועים".

שגריר צרפת הודה לראש העיר פיירברג  על אירוח העצרת ומסר ״האלטרנטיבה שעומדת בפנינו ברורה מאד: כניעה או התנגדות. אולם איני מזהה בקרב חברי הישראלים, שחששם מפני הטרור היה גם שלי מזה שלוש שנים, וגם לא בקרב אנשי ארצי היקרים המסורים יותר מתמיד לחיים ולחרות, אפילו לא קצה קצהו של רצון לכניעה. והזמין את הקהל לעמוד דקת דומייה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408