מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אזרחים קטנים

ביום ראשון השבוע,  התכנסה ועדת ההיגוי של פרלמנט הילדים של החינוך היסודי בנתניה, בה נטלו חלק ד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך וכן רפאל ימיני, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים, ד"ר שי פרוכטמן, מנהל אגף יסודיים, מוטי שעיבי, מנהל אגף הספורט, אורנה רג'יניאנו, מנהלת אגף רובעים ושכונות, חוה אפל, מנהלת המוזיאון העירוני וסמדר סגל, יו"ר הנהגת ההורים המוסדית.

לדבר תום קשת, רכז ישובי בתוכנית קרב, מטרות המפגש היו: לחשוף בפני מקבלי ההחלטות בעיר את ילדי הפרלמנט במטרה לקדם שיתופי פעולה ובכך להעמיק את מעורבותם של הילדים בקבלת החלטות בנושאים הקשורים לחייהם וכן לשמוע את נקודת מבטם של הילדים, לקדם תהליכים מובנים של התייעצות עם ילדים, ליצור חיבורים המאפשרים המשך עבודה משותפת בין מקבלי ההחלטות והילדים וכן לקדם "תרבות של שמיעה והאזנה לילדים בעיר.". במהלך הפגישה הציגו ילדי הפרלמנט צרכים שונים של ילדי העיר, כפי שעלו מסקר שערכו במגוון רחב של נושאים: יותר מקומות בילוי ופנאי לילדים, שבילי אופניים ורולר בליידס וכן שמירה על הסביבה ותרומה לקהילה.

בתוך כך הציעו נציגי הילדים להקים "קפה ספריה" לילדים, חוגי רכיבה על אופניים וחוגי ספורט, שיאפשרו ליותר ילדים לעסוק בפעילות גופנית. כמו כן הציעו להקים פינות חי בבתי הספר וכן מרכזי למידה לתלמידים הזקוקים לעזרה בשיעורי בית, שיופעלו על ידי מתנדבים.

בתום הדיון ציינה ד"ר אביטל לאופר כי היא שמחה לראות שהילדים לא רק מסתפקים בהצגת הבעיות, אלא אף מציעים פתרונות ורעיונות למענים, כאשר בהמשך היא מצפה לראות צוותי עבודה משותפים לנציגי פרלמנט הילדים ולבעלי תפקידים בעירייה, שיקדמו תהליכי התייעצות עם ילדים ובדיקה כיצד ניתן לתת מענה לצרכים שהעלו.

יש לציין את טובה דולב, ראש מינהל החינוך אשר יזמה את הפרלמנט ברמה הארצית וכמובן ברמה המקומית.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *