מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

אביב ברחובות

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

מגוון אירועים, מופעים וסדנאות לכל המשפחה התקיימו בחוה"מ פסח ביניהם, קונצרטים לקהל הרחב בגן הגיבורים ובנאות שקד, סדנאות ייחודיות בפלנתניה, מופעים מרהיבים בכיכר העצמאות, במוזיאון העיר ועוד. אמנם היו כאלה שהתלוננו על חוסר, ישנם שהתלוננו על מחירים לא הוגנים אך, דבר אחד היה בטוח כולם טיילו, הסתובבו ונהנו. 

אביב ברחובות להקת החבצלות בכיכר. צילום-נורית מוזס

נתניה חגגה את חג הפסח עם מגוון אירועים ברחבי העיר לכל המשפחה, במסגרת האירועים הופיעו גופי הביצוע העירוניים ברחבי העיר ובשכונות במטרה להנגיש את התרבות לתושבים.

סנונית ראשונה למסורת זו היתה הופעה של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, אשר יצאה ממתחמי האולמות וניגנה שני קונצרטים של מוסיקה קלאסית קלה לכל המשפחה במהלך חול המועד בשני מוקדים שונים העיר: גן הגיבורים בצפון העיר ובמרכז המסחרי שבנאות שקד. את הקונצרטים הנחתה אורנה דץ וניצח על התזמורת שמוליק אלבז.

ברוח החזון של שילוב גופי ביצוע עירוניים ואומנים בני נתניה באירועים המתקיימים ברחבי העיר, אירחה להקת המחול הייצוגית חבצלות נתניה את רקדני להקת הורה רעים חולון במופע ישראלי ואביבי בכיכר העצמאות החדשה בצהרי יום שישי ה-7 לאפריל.

 

פעילות ייחודית לחג עם אלפי מבקרים מרחבי הארץ היתה בפלנתניה –מרכז מדע תרבות וחלל ע"ש מדראמה. המבקרים הקפיאו גלידה-מדע באמצעות חנקן נוזלי, בנו טילים מחומרים ממוחזרים ושיגרו אותם, תופפו בקצב התיפוף היפני- טאיקו, יצקו פירמידות פולימריות מפוליאוריתן, יצרו פירמידות אופטיות המקרינות הולוגרמה דיגיטלית ונהנו ממופע קסמי מדע על האותות והמופתים באגדת פסח.

 

בנוסף,  למדו הילדים על הממציאים הגדולים גלילאו וניוטון, על יסודות האופטיקה, בנו ויצרו דגמים של גלגל ניוטון, טלסקופ ופריסקופ אותם לקחו הביתה, ביצעו ניסויים מדעיים.

הפעילויות כללו שלל התנסויות מדעיות ומשחקי חשיבה, מיצג כוכבים בפלנטריום והרצאות מרתקות בנושאי חלל ואסטרונומיה מד"ר מרקוס הילסנרט ואלה רץ.

אביב ברחובות פעילות בפלנתניה-צילום-נורית מוזס

כמו כן נהנה הקהל מהמופע החדש "שתי פיסות זכוכית קטנות" על המצאת הטלסקופ וגילוי עולמות רחוקים.

 

בכיכר העצמאות החדשה התקיימו מופעי אור וקצב מרחבי העולם בהשתתפות אלפי מבקרים שנהנו ממזג אוויר נעים והופעות מרהיבות, ובמוזאון נתניה התקיימה פעילות פסח חווייתית לילדים שכללה ניקיון אביב יסודי  "בבית של סבתא". הילדים כבסו, גיהצו ואיווררו בצוותא, שמעו סיפורים בטעם של פעם וקינחו בסדנת רישום כלים וחפצים מאוצרות המוזאון של סבא.

 

חברת המועצה הממונה על  התרבות בנתניה, שושנה (צ'וצ'י) זילברברג: "תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית  היא עוגן תרבותי חשוב בעיר. הקונצרטים שהתקיימו בחול המועד פסח הם רק תחילתה של מסורת חדשה ונפלאה בה ייחשפו התושבים לכלל הפעילות של גופי הביצוע בעיר בתחומים השונים".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *