מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

גלישה בטוחה בסלון

שם הכתב: ברק גולן מיזם נפגשים בסלון 26.2.19

במסגרת מיזם "מפגשים בסלון" בהובלת התוכנית "עיר ללא אלימות", התקיים מפגש שעסק בתרבות הגלישה באינטרנט והסכנות האורבות לילדים ונוער ברשת.

בהובלת התוכנית "עיר ללא אלימות" התקיים מפגש שני במסגרת המיזם "נפגשים בסלון", מפגשי הורי מתבגרים בגילאי 10 עד 18, עם אנשי מקצוע באווירה ביתית ונעימה.

לדברי מנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" בחדרה, דבורה עמר, מיזם "נפגשים בסלון" מאפשר לקיים שיח פתוח ולקבל טיפים מקצועיים וכלים פרקטיים להתמודדות עם תופעות שונות הקשורות בגיל ההתבגרות.

המפגש עסק בנושא "גלישה בטוחה", והתמקד בתרבות הגלישה באינטרנט מנקודת מבטם של המתבגרים. את הערב, שהתקיים בבית משפחת שטיינברג בשכונת עין הים, הנחה אורי גס אילני, דוקטורנט לעבודה סוציאלית, מטפל במשפחות ומתבגרים, ומתמחה במניעת התנהגותיות סיכון בגיל ההתבגרות.

המפגש נועד לסייע להורים להכיר את הזירות הפופולריות שבהן בני הנוער מבלים שעות רבות, להבין את ההשלכות שיש לתופעה הנרחבת של "חיים ברשת", ולזהות את המקומות שבהם בני הנוער יכולים להיפגע או לפגוע.

במהלך הערב התפתח דיון שהיווה להורים הזדמנות לשאול שאלות, לשתף בלבטים ובחוויות, להתייעץ ולקבל כלים להתמודדות.

בדומה למפגש הראשון, שעסק בתרבות הפנאי של בני נוער בדגש על התנהגויות בסיכון, גם במפגש הנוכחי היה המסר החשוב כי ילדים בכל גיל, ובעיקר בגיל ההתבגרות, זקוקים למעורבות של מבוגרים משמעותיים להם, ובמיוחד ההורים. לכן על ההורים ליזום שיחות עם ילדיהם בנושאי התנהגויות סיכוניות, לא רק בשעת משבר.

עמר: "ילדינו משתנים כל הזמן, ועלינו להבין את ההתאמות הנדרשות, לסגל דפוסי תקשורת חדשים ולבדוק מחדש את הדרכים בהן נוכל להמשיך להדריך, לחנך ולעזור להם ולשמור עליהם".

למעוניינים לארח או להתארח בערב הבא של מיזם "נפגשים בסלון" מוזמנים להשאיר פרטים במייל: Dvora-amar@hadera.muni.il .

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408