מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

24 מיליון שקלים לתכנון נתיבי תחבורה ציבורית

שם הכתב: ברק גולן

משרד התחבורה אישר הכללתם של שישה עורקים ראשיים  בפרויקט לתכנון נתיבי תחבורה ציבורית, וכן פיתוח ושדרוג שישנו את פני העיר. 

לאחר עבודה ממושכת של אגף הנדסה מול משרד התחבורה, אישר המשרד תכנון של 6 נתיבי תחבורה ציבורית בעיר, ברחובות: הנשיא, אחד העם, רמב"ם, השלום, הגיבורים והלל יפה. היקף התכנון כ-24 מיליון שקלים במימון משרד התחבורה, כאשר הפרויקט עצמו נאמד בהיקף ובעלות ביצוע של מאות מיליוני שקלים, מה שמעיד על אמון מלא של משרד התחבורה בעיריית חדרה ביכולת הביצוע שלה ובמדיניות אותה מוביל ראש העיר.

ראש העיר צביקה גנדלמן הנחה את אגף ההנדסה להתחיל בתכנון באופן מידי, בדגש על רחוב הנשיא, וזאת במטרה להגיע לשלב ביצוע העבודות מוקדם ככל האפשר.

כזכור, במסגרת שיפור פני העיר ושדרוג מערך התחבורה, פנתה העירייה למשרד התחבורה בבקשה לקדם פרויקט הכולל תכנון והסדרה של נתיבי תחבורה ציבורית בעורקים הראשיים בעיר. הפרויקט צפוי לכלול הסדרת נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, שדרוג מערך הכבישים הקיים, והסדרת המרחב הציבורי באזור הנכלל. התכנון יכלול נתיב תחבורה ציבורית, נתיבי תנועה לכלי רכב, נתיבי חנייה, נתיבי אופניים, ומעברים מוסדרים להולכי רגל. הפרויקט יאפשר לעירייה לעבור לשיטות תכנון הוליסטיות, הכוללות טיפול יעיל בנגר העלי (ניקוז), שימוש בשטחים לאורך התוואי להחדרת מים, נטיעות ופיתוח סביבה ירוקה, הנגשת המרחב הציבורי ועוד.

פרויקט בהיקף כה נרחב צפוי לשנות את פני העיר, לשפר את איכות החיים, להפחית את התלות של התושבים ברכבים פרטיים, לשפר את חזות העיר, לצמצם משמעותית את תקני החנייה, ולסייע בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית. במסגרת הפרויקט יתוכננו נתיבי התחבורה הציבורית, וכלל המרחב, בדגש על פיתוח נופי וסביבתי שיעודד שימוש במרחב הציבורי.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *