מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קוד התנהלות למועצת העיר

שם הכתב: ברק גולן קוד התנהלות בישיבות 8.1.19

חברי מועצת העיר הצביעו בעד הצעתו של חבר האופוזיציה שלמה בוזגלו לקבוע קוד להתנהלות ישיבות המועצה בדרכי תרבות וכבוד הדדי. 

בישיבת מועצה מן המניין לחודש דצמבר אושרה הצעתו של חבר האופוזיציה שלמה בוזגלו לגיבוש קוד התנהלות של תרבות שיח בישיבות המועצה.

בוזגלו העלה את הצעתו בישיבת מועצה מן המניין לחודש דצמבר, והסביר כי: "בקדנציה הקודמת התחייבו חברי המועצה לאמנת תרבות השיח בישיבות המועצה. כמי שצפה בישיבות מן הצד, לא כך נראו הדברים".

כעת, כשהוא עצמו חבר מועצה, הציע לקבוע קוד התנהלות שיכלול מלבד תרבות השיח גם אי שימוש במכשירים ניידים במהלך הישיבות. בין היתר ביקש את אישור המעצה להקים צוות מקצועי אשר יבחן את הנושא וינסח קוד שיסייע לניהול ישיבות המועצה בצורה הולמת.

הצעתו התקבלה בהצבעה חוצת סיעות, ונקבע כי  "המועצה מברכת על כל יוזמה שתתרום לניהולן של ישיבות המועצה ברמה מכובדת ומכבדת, וממליצה להקים צוות בדיקה בראשות מגיש ההצעה וחברי בו נציג הלשכה המשפטית ומרכזת ישיבות המועצה, אשר יגבש נוסח ויגיש מסקנותיו והמלצותיו לאישור המועצה".

כזכור, במועצה ה-14 קרא ראש העירייה צביקה גנדלמן לחברי מועצת העיר מכל סיעות המועצה, לשמש דוגמה לציבור ולנהל את דיוני המועצה בדרכי תרבות ושיח מכבדים. זאת בנימוק שהציבור עד לריבוי מקרים, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית, שבה תרבות השיח של נבחרי הציבור אינה מכבדת, ואף מדרדרת את הוויכוח הלגיטימי לכדי התכתשות מילולית ואישית.

בין היתר ביקש לשמור אלה על כבודם של אלה, להימנע מניבולי פה, קללות ודברי נאצה, ולאפשר את זכות הדיבור בהקשבה ובסבלנות. גנדלמן :"אפשר להתווכח, אפשר לא להסכים, אפשר להיות יריבים פוליטיים ולהציג תפיסות עולם שונות, אך לעשות כל זאת מתוך כבוד הדדי ודרך ארץ, למען תרבות השיח ולמען תושבי העיר חדרה".

כאמור, חבר המועצה שלמה בוזגלו הסביר כי מאחר שמועצת העיר ה-14 לא כיבדה את הבקשה לתרבות השיח, הוא מציע קביעת קוד התנהלות חדש, בתקווה שהמועצה ה-15 תקיים את דיוני המועצה בדרך שונה, שכולה תרבות וכבוד הדדי.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408