מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תלמידי "יבנה" זכו בחידון "בשביל המדע"

חידון בשביל המדע 22.3.17

בתי הספר היסודיים בעיר השתתפו בחידון התחרותי שמתקיים בטכנודע, זו השנה השביעית, לזכר דני דסאו ז"ל

 

בית ספר "יבנה" זכה בחידון "בשביל המדע" ע"ש דני דסאו, שהתקיים בטכנודע חדרה, בהשתתפות תלמידים מכיתות ה' מבתי הספר בעיר.

החידון מתקיים זו השנה השביעית לזכרו של דסאו ז"ל, שהיה בילדותו תלמיד בקבוצת המחוננים בטכנודע ולאחר מכן חזר כמדריך. כשהתגייס לצבא זכה להגשים את חלומו והתקבל לקורס טייס, אך ממש לפני סיום הקורס חלה בסרטן ונאלץ לפרוש. הוא נאבק במחלה במשך מספר שנים עד שנפטר בגיל 26.

לאורך כל התמודדותו עם המחלה שמר דני על אופטימיות, שמחת חיים ואהבת האדם. בכך הפך דני בטכנודע לסמל של ניצחון הרוח על הגוף, והחידון לזכרו מעביר את חשיבות ניצחון הרוח לתלמידים כך שיוכלו בעתיד להלך ב"שבילי המדע".

במקום השני בתחרות זכה בית הספר "אילן רמון", ובמקום השלישי זכה בית ספר "תחכמוני".

מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, "חיו הקצרים של דני היו מלאי תוכן ומשמעות, ובעי הדבר שמשפחתו מצאה לנכון להעניק משמעות ותוכן לזכרו באמצעות חידון תחרותי שמטרתו לאפשר לתלמידים למידה חווייתית והתנסותית בתחום המדעים".

עוד הוסיפה איציקוביץ, כי החידון ע"ש דני דסאו הוא אחד מהכלים המיטביים לעודד את התלמידים לסקרנות, לשאול שאלות ולמצוא אמצעים לגילוי התשובות.

התלמידים מתכוננים לחידון עם מורות המדעים בבתי הספר, ובד בבד מעביר הטכנודע השתלמות למורים לצורך מיקוד הנושאים המדעיים בהם יעסוק החידון.

בטקס הסיום הודתה איציקוביץ לכל השותפים בפרויקט, למשפחת דסאו, לטכנודע, לקרן לאוטמן, ולמורים שעברו השתלמות מקצועית נוספת כדי ללוות את התלמידים בתהליך.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים