מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תושבי חדרה יוצאים למאבק על גשר אולגה

תושבי חדרה יוצאים למאבק על גשר אולגה

ראש העיר הקים מטה מאבק בשיתוף הציבור, לקידום שתי מטרות: ביצוע מידי של כביש יצחק שמיר, וקיצור לוח הזמנים להרחבת גשר גבעת אולגה

 

ביום רביעי שעבר כינס ראש העירייה צביקה גנדלמן התייעצות מקצועית שלאחריה החליט לצאת למאבק ציבורי כנגד ממשלת ישראל, בדגש על משרד התחבורה, על מנת להפסיק את ניתוק חדרה בין מרכז העיר למערב העיר וההפך.

גנדלמן: "לכולנו ידוע שציר החיים היחיד בין מרכז העיר למערב, המתבסס על כביש אחד וגשר צר אחד (גשר גבעת אולגה), הינו מחדל אשר אנו תושבי חדרה סובלים ממנו עשרות שנים בדרכנו מגבעת אולגה, קדמת ים ועין הים למרכז העיר, וממרכז חדרה לשכונות במערב העיר ולאזורי הבילוי: פארק נחל חדרה, פארק השרון וחוף הים".

לדברי ראש העיר, למאבק שתי מטרות: הראשונה, יציאה מידית למכרז של חברת "נתיבי אילון"  לביצוע כביש יצחק שמיר, שיחבר את גשר גבעת אולגה לגשר אריאל שרון.

המטרה השנייה, קיצור לוח הזמנים המתוכנן (עד 5 שנים) להרחבת גשר גבעת אולגה, ועד אז מציאת פתרונות תחבורתיים לצמצום הסבל של התושבים במעבר בין חלקי העיר.

יצוין כי מזה כשנתיים מקיים הצוות המקצועי, בהובלת ראש העיר גנדלמן, התכתבויות, דיונים, סיורים, וישיבות בנושא עם משרדי הממשלה הרלוונטיים. הלחץ על המשרדים הרלוונטיים הביא להשגת תקציב של כ-10 מיליון שקלים להעתקת קווי הדלק העוברים בתוואי, והעתקתם הייתה תנאי לביצוע כביש יצחק שמיר. העבודה על העתקת אחד מקווי הדלק הסתיימה, והעתקתו של הקו השני תחל בעוד כחודש.

בעוד עבודות ההעתקה מתקדמות, גילו ראש העיר והצוות המקצועי בעירייה כי בעקבות מחדל תכנוני חמור של מתכנני משרד התחבורה נוצר פער של כחצי מטר בין גובה כביש יצחק שמיר לבין גובה גשר גבעת אולגה שאליו הוא אמור להתחבר. הכשל התכנוני מנע יציאה למכרז ביצוע, ובכוונת משרד התחבורה היה להמתין עוד כעשרה חודשים עד לגמר תכנון מחודש ורק אז לצאת למכרז לביצוע הכביש.

גנדלמן: "בשום פנים ואופן לא הייתי מוכן לדחייה הזו. אני שמח שבעקבות הלחץ שהפעלנו, קיבלנו התייחסות מגורם בכיר במשרד התחבורה על כך שיש החלטה לצאת מידית למכרז ביצוע לכביש יצחק שמיר, פרויקט בעלות של כ-100 מיליון שקלים. כעת אנו ממתינים לקבל זאת בכתב,  ונוכל לסמן שהמטרה הראשונה במאבק הושגה".

במקביל  למאבק על ביצוע כביש יצחק שמיר, ממשיך ראש העיר לפעול לקיצור לוח הזמנים להרחבת גשר גבעת אולגה ומציאת פתרונות תחבורתיים למעבר נוח בין חלקי העיר.

"אנו מתכוונים לנהל מאבק ציבורי, ולשתף בכך את תושבי העיר", קורא ראש העיר. "לא נסבול עוד הבטחות סרק ואמירות באוויר. עד שלא נשיג את מבוקשנו, נמשיך להיאבק".

חבר המועצה הרב בן-ציון נורדמן, החבר במטה המאבק שהקים ראש העיר, מוסיף כי, "כאחראי על קשרי ממשל, לא יכולתי להישאר אדיש לנוכח העוול המתמשך בניתוק מערב חדרה וחציית העיר לשניים. חשוב להדגיש כי מדובר במקרים שיכולים להגיע לפיקוח נפש של ממש.  אני מתכוון לקחת חלק בהובלת מטה המאבק עד למציאת פתרון מידי, מתאים והולם. אני רוצה להודות לראש העיר על האמון שנתן בי גם בנושא הזה,  בע"ה לא יהיה שר ומקבל החלטה במדינת ישראל שלא יירתם למאבק הצודק הזה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים