מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תוכנית הקשר הרב דורי בבי"ס "צליל"

בבית ספר "צליל" החלה שנת הפעילות תשע"ז של תוכנית הקשר הרב דורי, המתקיימת זו השנה הרביעית.

סבים וסבתות הגיעו למפגש הפתיחה, וביחד עם נכדיהם שמעו מה צפוי במסגרת התוכנית אשר השנה תשולב עם המוסיקה. במסגרת המפגש נערכה לסבים והסבתות היכרות עם בית הספר,  וחולק שי שהוקדש לכל אחד באופן אישי. הפתעה ציפתה לחיים וניצה אקוס, משתתפי הקשר הרב דורי זו השנה השנייה, אשר ציינו את יום הנישואים ה-60. בני הזוג, המלווים  את נכדותיהן עדי וניצן, תאומות מכיתה ו', מגיעים מנתניה ולא מחמיצים אף מפגש.

בבית הספר מציינים כי מפגש הפתיחה היה מרגש, ומשתתפי התוכנית כבר מצפים למפגש הבא.

תוכנית הקשר הרב-דורי הינה תוכנית ערכית חינוכית בה תלמידים ובני הדור השלישי לומדים יחדיו, מגשרים בין הדורות, חוקרים ומתעדים סיפורי חיים ומורשת, בשילוב טכנולוגיה וסביבה מקוונת. התוכנית מופעלת על ידי משרד החינוך, המשרד לאזרחים ותיקים ובית התפוצות. חדרה אימצה את התוכנית, ורבים מבתי הספר לוקחים חלק בפעילות הענפה לקירוב בין הדורות.

המפגשים מזמנים חוויית למידה הדדית ושיח פורה ומפרה, התורם להבנה טובה יותר של בן הדור האחר וליצירת שרשרת ערכית בחברה. במהלך המפגשים מלמדים התלמידים את המבוגרים מיומנויות מחשב ואינטרנט, ואילו התלמידים נחשפים לסיפורי החיים, למורשת ולערכים של האזרחים הוותיקים. יחדיו הם מתעדים את סיפורי המורשת, באמצעים טכנולוגיים, וכיום במאגר הסיפורים של בית התפוצות עשרות סיפורים שתיעדו בתי הספר בחדרה.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *