מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תוכנית הקשר הרב-דורי בבי"ס "צליל"

שם הכתב: ברק גולן תוכנית הקשר הרב דורי 31.10.18

זו השנה השישית שבבית ספר "צליל" מופעלת בהצלחה תוכנית הקשר הרב-דורי, שנועדה לקרב בין תלמידים לאזרחים ותיקים ולתעד את מורשתם. 

בבית ספר "צליל" יצאה לדרך תוכנית הקשר הרב-דורי, זו השנה השישית.

במסגרת התוכנית, המתקיימת בהובלתה של טל ויגדר, הגיעה לבית הספר מדריכה מחוזית של תוכנית  הקשר הרב-דורי לילי לביא, וכן סבתות וסבים שהשתתפו במפגש הפתיחה של שנת הפעילות, וביחד עם נכדיהם שמעו על התוכנית הצפויה לשנה זו.

תוכנית הקשר הרב-דורי מופעלת על-ידי המשרד לאזרחים ותיקים, משרד החינוך ובית התפוצות.

חדרה אימצה את התוכנית, ורבים מבתי הספר העירוניים לוקחים חלק בפעילות הענפה לקירוב בין הדורות.

מטרת התוכנית לקרב בין תלמידים לאזרחים ותיקים – סבים וסבתות או אזרחים מהקהילה – בעיקר באמצעות המחשב: התלמידים מלמדים את המבוגרים או לומדים אתם יחד מיומנויות מחשב שונות, ותוך כדי התהליך מתעדים סיפורים מחייהם בכלים דיגיטליים מגוונים.

הקשר הרב-דורי הינה תוכנית ערכית חינוכית בה תלמידים ובני הדור השלישי לומדים יחדיו, מגשרים בין הדורות, חוקרים ומתעדים סיפורי חיים ומורשת, בשילוב טכנולוגיה וסביבה מקוונת. המפגשים מזמנים חוויית למידה הדדית ושיח פורה ומפרה, התורם להבנה טובה יותר של בן הדור האחר וליצירת שרשרת ערכית בחברה. במהלך המפגשים מלמדים התלמידים את המבוגרים מיומנויות מחשב ואינטרנט, ואילו התלמידים נחשפים לסיפורי החיים, למורשת ולערכים של האזרחים הוותיקים. יחדיו הם מתעדים את סיפורי המורשת, באמצעים טכנולוגיים.

סיפוריהם של האזרחים הוותיקים שמשתתפים בתוכנית הקשר הרב-דורי מתועדים ונשמרים באתר סיפורי המורשת של בית התפוצות.

השנה תתמקד התוכנית המתקיימת בבית ספר "צליל" בתיעוד סיפורי המורשת, בשילוב מוסיקה שהיא חלק בלתי נפרד מייחודיותו של בית הספר.

משתתפי התוכנית צפויים לצאת לשני סיורים, האחד סיור בירושלים במנהרות הכותל, שם יחוו את חווית "מסע בזמן",; והשני ביקור במוזיאון בית התפוצות.

באגף החינוך של עיריית חדרה מציינים כי בעירייה מוקירים ומטפחים פעילות רב-דורית, התורמת לחיזוק תחושת השייכות והנחלת המורשת מדור לדור.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408