מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שרת הקליטה ביקרה בחדרה

ביקור שרת הקליטה והאינטגרציה בעיר חדרה-מתוקן

שרת הקליטה והאינטגרציה ח"כ סופה לנדבר סיירה בחדרה ונפגשה עם עולים חדשים באולפנים, במקבצי דיור, ובמקומות עבודות שבהם השתלבו.
שרת הקליטה והאינטגרציה חה"כ סופה לנדבר ביקרה בחדרה, כדי לעמוד מקרוב על קליטת העלייה בעיר.

השרה, המכהנת בתפקידים שונים בכנסת מזה 21 שנים, העבירה לחקיקה חוקים רבים הנוגעים באזרחים ותיקים ועולים חדשים, בניהם חוק  יום העלייה אשר עבר בקריאה בכנסת ונכנס לתוקפו בשנת 2016.

את ביקורה ליווה סגן ראש העיר והממונה על תיקי הקליטה והאזרחים הוותיקים רומן גישר,  וכן מנהלת מחוז חיפה והצפון דלי אלי ומנהלת מרחב שרון יוליה חיבניק.

במהלך ביקורה התארחה השרה בלשכת ראש העיר צביקה גנלדמן, אשר הוא עדכן על ההתפתחות העירונית, והדגיש את חשיבותה של הקליטה, כולל השפעות העולים על אופיה של העיר ורבדיה.

בין היתר ביקרה השרה באולפנים ללימוד עברית, שם התקבלה בשירה, וענה לעולים החדשים על  שאלות המעסיקות אותם בדבר קליטתם בישראל.

לדברי השרה: "אני שמחה שהחלטתם להגיע לארץ ישראל ולעיר חדרה במיוחד. תמשיכו ללמוד את השפה ולהשתלב בחברה. גם אני הייתי עולה חדשה, כך גם סגן ראש העיר שלכם רומן גישר,  ואפילו שר הביטחון. כולנו שברנו את תקרת הזכוכית וגם אתם תצליחו. תלמדו, תאמינו בעצמכם. הכל אפשרי".

לאחר ביקורה באולפן המשיכה השרה לביקור בבית החולים "הלל יפה",  שם פגשה את מנכ"ל בית החולים ד"ר דודקביץ ואת ההנהלה. כמו כן  נפגשה עם צוות רופאות אשר עלו ארצה  והשתלבו בעבודה בבית החולים במסגרת פרויקט ייחודי משותף של משרד הקליטה ומשרד הבריאות, לטובת סיוע בהתמחות ובהעסקה של רופאים עולים.

עוד ביקרה בחנות בהנהלת עולה חדש מהונגריה שקיבל סיוע כספי ממשרד הקליטה והצליח  לפתוח עסק בעיר שאותו הוא מנהל מזה כחצי שנה. התושב הודה לשרת הקליטה על התמיכה ועל האפשרות לקבל מענק והלוואה ממשרדי הקליטה.

כאשר הגיעה השרה לנדבר למקבצי הדיור ברחוב סמילנסקי, קיבלו אותה דיירי המקבץ בהתרגשות ובמחיאות כפיים. השרה הסבירה לדיירי המקבץ את זכויותיהם, את החוקים החדשים שהיא מנסה לקדם למען האוכלוסייה המבוגרת, ובעיקר את חשיבותם למדינה ולאזרחיה. כמו כן שיבחה את סגן ראש העיר גישר על פועלו בכל הנוגע לתיק האזרחים הוותיקים, על הישגיו העירוניים ועל התמיכה שהוא נותן לאזרחים הוותיקים והעולים.

 

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים