מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שבחים לעיריית חדרה על רחוב ילדי תימן החטופים

עיריית חדרה מקבלת שבחים על היותה הרשות המקומית הראשונה שקוראת רחוב ע"ש ילדי תימן החטופים. ח"כ קורן: מהלך משמעותי והיסטורי

 

עיריית חדרה מקבלת שבחים על היותה הרשות המקומית הראשונה שקוראת רחוב על-שם ילדי תימן החטופים, ובכך מעניקה הכרה עירונית בילדים החטופים ומשפחותיהם.

ח"כ נורית קורן, המכהנת כיו"ר הוועדה המיוחדת לפרשת היעלמותם של ילדי תימן, מזרח והבלקן, התרגשה לשמוע על החלטת העירייה, ושיבחה את ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן על כך שיוקדש בעירו רחוב לילדי הפרשה.

בשנים האחרונות פועלת ח"כ קורן רבות למען משפחות הפרשה ולמען חשיפת האמת, וציינה כי היא רואה חשיבות רבה בכך שעיריית חדרה היא הראשונה להרים את הכפפה עם מהלך משמעותי והיסטורי כקריאת הרחוב.

גם יו"ר עמותת "ילדי תימן" בישראל, אבנר פרחי, שיבח את עיריית חדרה על החלטתה. פרחי, שיזם את הפנייה לוועדת השמות העירונית בשם רבים מהורי הילדים החטופים, אמר בעקבות החלטת הוועדה: "אני מודה לראש העיר צביקה גנדלמן ולסגנית ראש העיר ויו"ר ועדת השמות חדוה יחזקאלי, על ההחלטה התקדימית במדינת ישראל להנציח את פרשת ילדי תימן. כולי תקווה שרשויות נוספות בארץ ילכו בעקבות חדרה וינציחו אף הן את הפרשה".

לדבריו, "מאות ואלפי תינוקות נחטפו בשנות ה-50 מהוריהם ונמסרו לאימוץ. מרבית  התינוקות היו בני עדת תימן. ועדות החקירה שקמו גרסו שמרביתם נפטרו בתקופה שלאחר הוצאתם מחזקת הוריהם. פרשה ידועה זו, החוצה עדות בכל עם ישראל, אינה מונצחת כלל. כיום, לאחר 67 שנים, חובה עלינו לתקן את המעוות, ואם כבר לתקן, חשוב שזה יתחיל בעיר חדרה הקשורה לפרשה בהיבטים רבים, חלקם פורצי דרך בחשיפת הפרשה".

כזכור, ועדת השמות של עיריית חדרה אישרה קריאת רחוב על-שם ילדי תימן החטופים, והפכה בכך לרשות המקומית הראשונה בישראל הקוראת רחוב שמנציח את הפרשה העגומה.

סגנית ראש העיר יחזקאלי, המכהנת כיו"ר ועדת השמות העירונית, הסבירה כי, "הנצחת ילדי תימן החטופים היא צעד ראשון בדרך לצדק היסטורי. הגיע הזמן שכתם זה, החמור ביותר בתולדותיה של מדינת ישראל, ייזכר לעד, ומדינת ישראל תיקח על עצמה אחריות בדבר היעלמותם של הילדים".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן שיבח את המלצת הוועדה ואמר כי, "בחדרה תושבים רבים יוצאי תימן, אשר באופן אישי עברו את הטרגדיה המטלטלת של היעלמות אחד מילדי המשפחה. אני מקווה שההכרה העירונית בפרשה, והנצחתם של הילדים החטופים, תביא הקלה מסוימת למשפחות".

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *