מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רוכבים כחוק – מגיעים רחוק

שיטור עירוני 13.11.17

עיריית חדרה השתתפה במבצע הסברה ואכיפה כנגד עבירות של רכיבה על אופניים חשמליים על המדרכות, במטרה להגביר את ביטחון הרוכבים וביטחונם של הולכי הרגל.

במהלך המבצע, שהתקיים באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, השיטור העירוני ותוכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים, התבצעה אכיפה של שוטרי יחידת השיטור העירוני כנגד עבירות הנמצאות בסל עבירות הבריונות, בדגש על רכיבה על אופניים חשמליים. במסגרת האכיפה של שוטרי היחידה, נרשמו דוחות לבני נוער שנהגו שלא על-פי חוק.

יש לזכור כי הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת לפי חוק מגיל 16 בלבד, וכי שימוש בטלפון סלולרי בזמן נסיעה, או רכיבה עם אוזניות, אסורים ומסוכנים. יש לרכוב בעיר רק בשבילי אופניים, ובהיעדר שביל אופניים, יש להקפיד להיצמד לימין הכביש. אין לרכב על המדרכות. מאחר שהן שייכות להולכי הרגל והרכיבה עליהן אסורה. יש להקפיד על חבישת קסדה, וברכיבת לילה יש להקפיד על נראות: חובה להשתמש באורות קדמיים, אורות אחוריים ומחזירי אור.

בשיתוף עם תוכנית "עיר ללא אלימות" כלל המבצע גם פעילות הסברתית. את הפעילות ההסברתית בבתי הספר העביר צוות השיטור העירוני, והיא כללה הקמת דוכני הסברה, חלוקת חומר הסברתי וכן כניסה לכיתות למתן דגש על חשיבות הרכיבה כחוק וההתנהלות הבטוחה בכבישים ובדרכים.

בין היתר התקיימו מפגשי הסברה לתלמידים בחטיבת תיכון חדרה ובתיכון הרב תחומי למדעים ואמנויות, במטרה להתריע על רכיבה בניגוד להוראות החוק ובאופן שמסכן את הרוכבים ואת עוברי הדרך כאחד. בנוסף התקיימה פעילות הסברתית גם מחוץ לבתי הספר.

בעקבות פניות רבות של הורים תושבים אנשי חינוך לטיפול בנושא, כלל המבצע גם בדיקות לרוכבי אופניים שאינם שומרים על החוק, ומניעת רכיבה בריונית ומסוכנת.

המבצע התקיים במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הלאומי, אשר על-פי החלטת ממשלה מצוין מידי שנה במטרה להעלות את המודעות הציבורית לנושא. השנה עמד שבוע הבטיחות בדרכים בסימן אחריות אישית וקידום נורמות חשיבה והתנהגות של לקיחת אחריות של כל אדם ביחס לעצמו ולסביבתו.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים