מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ראש עיריית חדרה למען העובדים

השבוע יצאו לדרך שתי יוזמות היסטוריות לטובת עובדי עיריית חדרה, שקידם ראש העיר צביקה גנדלמן, לימודים אקדמאיים לתואר ראשון וסדנת פרישה לגמלאות.

כ-30 עובדי עירייה, שהיו מעוניינים להרחיב את השכלתם, החלו ללמוד לתואר ראשון B.A במדעי החברה והרוח. לימודים אלה הוצעו לעובדים  בשיתוף פעולה של ראש העיר עם ועד העובדים, ובסיוע יועצת ראש העיר לענייני חינוך והשכלה גבוהה ד"ר עדנה חידקל. מדובר בלימודי תואר של בית הספר לשלטון מקומי של האוניברסיטה הפתוחה שמתקיים במרכז פסג"ה בחדרה, ויהיו מרוכזים ליום בשבוע.

התואר מעניק תשתית ידע רחבה במדעי החברה, עם התמקדות במדיניות ציבורית על מגוון היבטיה השונים.

לדברי ראש העיר צביקה גנדלמן, "אין ספק כי ככל שלעובד העירייה ידע רב יותר, כך הופך השירות שהוא מעניק למקצועי  ובקיא יותר, ובכך גדלה יכולתו לשרת בצורה מיטבית את תושבי העיר".

באשר לסדנה לפרישה לגמלאות, מדובר בפרויקט גדול וחדש לעירייה בשיתוף עם המפע"ם שמטרתו לתת מענה לאוכלוסיית הפורשים העתידיים מהעירייה לשנת 2016, כ-30 במספר.

סדנת הפרישה מתקיימת במרכז צעירים בחדרה שברחוב הנשיא וכוללת 3 מפגשים בזה אחר זה. את הסדנה מעבירים מיטב המרצים כל אחד בתחומו, והיא תעסוק בכל ההיבטים הנוגעים להתמודדויות עם היציאה לפרישה: מיצוי זכויות, פנסיות, ייעוץ כלכלי, היבטים פסיכולוגיים בתחום הזוגיות, משפחה ואישי ועוד. חלק מההרצאות הינן הרצאות פרונטליות של מתן ידע וכלים מעשיים להתמודדות עם החיים שלאחר הפרישה, וחלק מהסדנאות הינן תוך כדי עבודה בקבוצות.

ראש העיר הגיע למפגש הראשון עם הפורשים ואמר כי בד בבד עם טובת העיר, שמה העירייה את טובת העובדים למול עיניה. "במשך שנים שירתם את ציבור התושבים וסייעתם בעבודת העירייה לקידום העיר. כעת מסייעת לכם העירייה לעבור לפרק החדש בחייכם בצורה החלקה והנעימה ביותר, כי עובדי העירייה נשארים חלק ממשפחת עיריית חדרה גם כשהם עובדים וגם כשהם יוצאים לגמלאות".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *