מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ראש העיר איחל למתגייסים שירות משמעותי בצה"ל

כנס מתגייסים ע'ש שי וולשטיין 7.2.16

מאות שמיניסטים מחדרה השתתפו בכנס המתגייסים השנתי ע"ש שי וולשטיין ז"ל, שהתקיים השבוע באולם רנה שני.

הכנס התקיים במעמד ההורים אברהם וזיוה וולשטיין ובני המשפחה, וכן ראש העיר צביקה גנדלמן, אלוף במיל' נועם תיבון שהיה המג"ד של שי וולשטיין בעת נפילתו, חברים לנשק, חיילי החטיבה, ומוקירי זכרו.

שי היה תלמיד מצטיין, פעיל בתנועת הנוער "בני עקיבא", הרוח החיה בטיולים ברחבי הארץ ובפעילויות חברתיות, ובעל כישרון מוסיקלי. כאשר הגיע המועד להתגייס לצה"ל, בחר במסלול קרבי. הוא התגייס לצנחנים, סיים קורס קצינים והדריך בבסיס טירונים של חטיבת הצנחנים. לאחר תקופה חזר ליחידתו ויצא לפעילות מבצעית בחברון. כעבור חודשים ספורים הועלה לדרגת סגן ועלה עם יחידתו ללבנון. ב-25 ביולי 1994, כאשר פיקד על חייליו והגיש סיוע לשיירה של חטיבת גבעתי שהייתה בדרכה למוצב, נפגע מירי מחבלים ונהרג. בן 22 בלבד בנופלו.

מאז נפילתו מקיימת משפחתו בשיתוף עיריית חדרה כנס מתגייסים לזכרו, שנועד להנחיל את מורשתו לצעירים העומדים לפני גיוס.

ראש העיר נשא דברים ואמר לצעירים העומדים לפני גיוס כי גם כעבור יותר משני עשורים מהווים צעירים כמו שי, שהיה מנהיג, אוזן קשבת לחבריו, מדריך בנשמתו וגיבור, דוגמה לבני הדור הצעיר ערב גיוסם לצה"ל.

ראש העיר ציין כי שי התנדב לצנחנים והתבלט בלקיחת אחריות ובאהבת הזולת, והדגיש כי הוא עצמו שירת בצה"ל עשרות שנים שבמהלכן למד שאהבת החברים לנשק, לקיחת אחריות והגדלת ראש הם אכן הכלים החשובים להצלחה בכל תפקיד צבאי. גנדלמן איחל לתיכוניסטים שירות משמעותי, שבגינו יהפוך השירות בצה"ל לחוויה מפתחת ובונה שתלווה ותקדם אותם גם בעתיד.

בכנס הוקרן סרט לזכר שי וולשטיין ז"ל, ומקהלת תיכון חדרה הופיעה בשירי זיכרון.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408