מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

ערב תרבות ליוצאי קווקז בחדרה

יותר מאלף מיוצאי קווקז בחדרה השתתפו בערב תרבות ייחודי שהתקיים בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן ובהובלת יו"ר התאחדות יוצאי קווקז עו"ד נתן לבייב.

האירוע התקיים בהשתתפות חבר הכנסת יואל רזבוזוב, חברי המשלחת שהגיעו מהעיר התאומה דרבנט ובראשם סגן ראש עיריית דרבנט שאבי חנוכייב, המשנה לראש העיר רומן גישר, סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, יועץ ראש העיר בנושא הקהילה הקווקזית גבי נטו, נכבדי התאחדות יוצאי קווקז, חברי מועצת העיר ותושבים רבים.

היוזמה לערב נולדה בעקבות נסיעתו של ראש העיר גנדלמן בראש משלחת שיצאה לדרבנט כדי להשתתף בחגיגות ה-2000 לעיר, שהינה עיר מוצאם של כ-15 אלף תושבים מהקהילה הקווקזית המתגוררים בחדרה כיום.

לאחר שבנסיעתו זכה להכיר את התרבות, המסורת, וההיסטוריה של קהילת יהודי קווקז, עודד ראש העיר את ארגון הערב שנועד להציג את תרבות הקהילה לציבור גדול בישראל.

ראש העיר גנדלמן בירך את הקהל הרב והדגיש שהקהילה הקווקזית בחדרה שותפה מכובדת בעשייה ובפיתוח העיר, קהילה שתרמה תורמת ותתרום רבות לקידומה של חדרה בתחומים רבים.

לדברי יו"ר ההתאחדות עו"ד לבייב, "יש לציין שצביקה גנדלמן הוא ראש העיר הראשון אשר נענה להזמנה לבקר בדרבנט. אחרי הנסיעה עודד ראש העיר את הרעיון לארגן את הערב הזה, ועל כך אנו מודים לו. אנו מקווים שערב זה, שכולו מוקדש לתרבות ומסורת יהודי קווקז, הוא אחד מיני רבים שעוד יהיו בעתיד. יש לנו קהילה נהדרת עם שורשים, היסטוריה, תרבות ומסורת שעלינו לשמר ולהנחיל לדורות הבאים".

באירוע הייחודי נהנה הקהל הרב מאמנים שהופיעו במופעי מחול וזמר מתרבותם העשירה של יהדות קווקז.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *