מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

עוקבים אחר פעילות המטמנה

חכ פארן אצל חדוה יחזקאלי 4.5.17

ח"כ יעל כהן-פארן, החברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, השתתפה בעיריית חדרה בדיון שנועד להגביר את הבקרה והפיקוח על פעילות המטמנה.

ח"כ יעל כהן-פארן (המחנה הציוני), הידועה כפעילה סביבתית, נפגשה עם סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי הממונה על תיק איכות הסביבה,  ועם מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, לישיבת עבודה בנושא שלב ג' של כיסוי אתר המטמנה "איכות ירוקה", השוכנת על כביש 2.

הישיבה התקיימה בעקבות פניותיהם של תושבי השכונות במערב העיר, בעיקר עין הים, ותלונותיהם על מטרדים כתוצאה מפעילות המטמנה.

כזכור, אף על פי שהמטמנה רשאית לקלוט אך ורק פסולת בניין יבשה, התלוננו תושבים על מטרדי בערה וריח שמקורם בקליטת פסולת רטובה בניגוד לחוק.

העירייה דרשה את התערבות המשרד להגנת הסביבה ושל המשטרה הירוקה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה לפעול לאלתר ככל שנדרש, באכיפה, בקרה ופיקוח, ולדאוג שהמטמנה לא תהווה מטרד לתושבי העיר. בעקבות הדרישה קבע המשרד להגנת הסביבה תנאים חדשים למטמנה שהוטמעו ברישיון העסק כתנאים מחייבים.

יחזקאלי וזיגדון הציגו בפני הח"כ את התנאים שקבע המשרד להגנת הסביבה, ביניהם עצירת קליטה והטמנה בשוליים המערביים, שיקום המדרון המערבי באמצעות כיסוי והידוק של חרסית, בשכבות של 60 ס"מ, הגבלת שעות הפעילות בין 6:00 בבוקר ל-18:00 בערב, כאשר קליטת הפסולת באתר תתאפשר רק עד השעה 16:30, ושאיבת התשטיפים בתדירות גבוהה יותר.

בנוסף הודגש כי האתר רשאי לקלוט אך ורק פסולת בניין שמקורה באתרי בנייה או באתרי הריסת מבנים, ללא שאריות דבקים וצבעים. כמו כן תותר קליטה של אדמה נקייה, עודפי עפר, עודפי חציבה נקיים, וגושי בטון. כל זאת בכפוף לנוהל זיהוי ואישור פסולת בכניסה לאתר. למען הסר ספק, חל איסור על קליטת פסולת ממפעלי תעשייה, לרבות מפעלי תעשייה המייצרים חומרים שמשמשים לבנייה או המשתמשים בהם בקשר לעבודות בנייה.

לדברי ח"כ כהן-פארן יש להמשיך לשפר את המצב במטמנה, ולפעול בתיאום עם התושבים כדי לוודא שלא קולטים פסולת שאינה יבשה. עוד אמרה כי, המשרד להגנת הסביבה נדרש לפקח ולבדוק שהמטמנה אכן עומדת בתקן, ובעליה אינם מפרים את תנאי הרישיון.

לקראת שלב ג' המליצה ח"כ כהן-פארן לבדוק האם ניתן לשנע פסולת עפר יבשה מכל רחבי הארץ על מנת להביא לכיסוי הבור מהר מהמתוכנן.

לדברי יחזקאלי, הפגישה הייתה חיובית ביותר, ועסקה בתחומים נוספים שנועדו לקדם את איכות החיים של תושבי חדרה והסביבה. יחזקאלי: "כפעילה סביבתית החברה בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, וכמי שהנושא קרוב לליבה, הבטיחה ח"כ כהן-פארן להמשיך לעקוב אחר פעילות המטמנה ולסייע ככל יכולתה לעירייה ולתושבים לקדם את הנושא בוועדות הכנסת".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים