מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיוע לקבוצת הרובוטיקה לקראת תחרות בינלאומית

ראש העיר צביקה גנדלמן אירח בלשכתו את נציגי קבוצת הרובוטיקה של בית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות, המתכוננים בימים אלה לקראת תחרות הרובוטיקה הבינלאומית FRC שתחל בינואר.

במפגש השתתפו קפטן הקבוצה עמי נילי, וסגן קפטן הקבוצה גיא דריימן, שניהם תלמידי י"א הלומדים הנדסת תוכנה ופיסיקה. אליהם נלוו מנהלת בית הספר למדעים ואמנויות אילנה שטרהל, המורה למתמטיקה ומדעי המחשבים ומנטור הקבוצה מוחמד ביידס, ומנטור הקבוצה בני דריימן (אביו של גיא).

קבוצת הרובוטיקה של מדעים ואמנויות מונה 25 תלמידים בכיתות י"א ו-י"ב, המתאמנים לקראת האתגר של תכנון, בנייה ותכנות רובוט תוך שמירה על חוקים ולוחות זמנים המוכתבים מראש לכל הקבוצות.

תחרות ה- FRC (FIRST Robotics Competition  ) מיועדת לתלמידי תיכון מכל העולם. כ-600 קבוצות משתתפות בתחרות ברחבי העולם, כאשר בתחרות בישראל משתתפות כ-60 קבוצות מבתי ספר תיכונים בארץ.

מדובר בקבוצות תלמידים שמתכננים, בונים, מתכנתים, מרכיבים ומעצבים רובוטים אמיתיים המבצעים משימות שונות. בתחרות מוטלת עליהם משימה אשר אותה אמור למלא הרובוט שיבנו. על התלמידים לבנות בפרק זמן של כשישה שבועות בלבד רובוט מקורי שיענה על דרישות המשימה ויבצעה בצורה מושלמת.

הקבוצות המרשימות ביותר מכל העולם יוזמנו להשתתף בשלב הסופי של התחרות הבינלאומית, המתקיים בסנט לואיס שבארה"ב.

האירוח של נציגי קבוצת הרובוטיקה השבוע, נבע מפגישת ראש העיר עם הקבוצה לפני כחודש  אשר במהלכה עמד על צורכי הקבוצה לקראת התחרות הבינלאומית ושמע כי ההשתתפות בתחרות כרוכה בעלויות בגובה עשרות אלפי שקלים.

בביקורם בלשכת ראש העיר השבוע הפתיע גנדלמן את נציגי הקבוצה במענק של 10,000 שקלים, מלגת הקרן לפיתוח חדרה, והבטחה שמדובר בסכום התחלתי מאחר שבכוונת העירייה והקרן לפיתוח חדרה לסייע לתלמידים באמצעות גיוס תקציבי לכיסוי העלויות.

ראש העיר איחל לקבוצה של מדעים ואמנויות הצלחה בתחרות. לדבריו, העירייה מעודדת ומעלה על נס תושבים שמוכיחים מצוינות. "אני באופן אישי נפגש עם כל תושב – ילד, נער או מבוגר – שמצטיין בתחומו, הן ברמה המקומית ולשמחתי יש גם כאלה שמצטיינים ברמה הארצית והעולמית. אני גאה בתושבים כמוכם החותרים למצוינות. זה חלק מהחזון שלי להחזיר את הגאווה לחדרה, ואין ספק שכל אירוע כזה תורם להעלאת הגאווה העירונית".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *