מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סדנת מיצוי זכויות להתנהגות כלכלית נכונה לתושבי השכונות

הסתיימה בהצלחה סדנה למיצוי זכויות להתנהגות כלכלית נכונה, שהוביל המדור הקהילתי באגף הרווחה של עיריית חדרה.

הסדנה התקיימה במסגרת פרויקט "שיקום שכונות" ונמשכה חודשיים וחצי,  פעם בשבוע למשך 11 מפגשים.

בחלק הראשון של הסדנה נלמדו זכויות וחובות בנושאים מגוונים, כמו רשויות בישראל, תלוש שכר, התנהלות מול הבנקים, לקיחת הלוואות, חסכונות, ביטוחים, פנסיה ועוד.

בחלקה השני למדו המשתתפים על ניהול כלכלת בית נכונה, הכנסות מול הוצאות, ניהול חובות, קנייה חכמה, התנהלות מול ספקי שירות ועוד, כל זאת באמצעות דפי תרגול המותאמים לנושא. בנוסף למדו המשתתפים לשלוף מידע ולהתחבר לחשבון הבנק באמצעות רשת האינטרנט.

את הסדנה הנה משה ברזילאי, בוגר תואר שני בתעשייה וניהול המשמש יועץ פיננסי בתחום הכלכלי משפחתי, ובנוסף משמש כיועץ בפעמונים ומתנדב בש.י.ל (שירות יעוץ לאזרח).

במדור הקהילתי באגף הרווחה מסבירים כי, בניית תכני הקורס נעשתה בהתאם לאופי האוכלוסייה ולצרכיה, במטרה  לסייע להם למצות את זכויותיהם כמעט בכל תחומי חייהם. "אנו מאמינים כי סדנה זו תסייע להם רבות בהתנהלותם הכספית ותהווה טריגר לשינוי ולמינוף אישי, זוגי ומשפחתי, אשר יש לו השלכות רבות על סביבת מגוריו של האדם", אומרים באגף הרווחה.

צוות המדור הקהילתי אשר ריכז את הסדנה כלל את עו"ס קהילה רננה שער ורכזת הקורס מלכה איזייב, המקוות כי הקורס יוביל לשינוי אצל כל משתתף במעגל האישי שלו ובהמשך יוביל לשינוי והתקדמות בשכונות.

 


העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *