מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סדנת היערכות לשעת חירום לאזרחים ותיקים

בשיתוף העירייה, הביטוח הלאומי, והמשרד לשוויון חברתי התקיימה סדנה המכשיר מתנדבים אזרחים ותיקים ככוח סיוע בתרחישי חירום

מאת ברק גולן

עשרות מתנדבים אזרחים ותיקים בעיר השתתפו בסדנה לנאמני חירום וחוסן שהתקיימה בשיתוף עיריית חדרה, ביטוח לאומי והמשרד לשוויון חברתי.

מדובר בסדנה בת חמישה מפגשים, המתקיימת בבניין ביטוח לאומי חדרה, במסגרתה לומדים המתנדבים על מצבי חירום שונים וההתמודדות עימם, עזרה ראשונה, החייאה, שימוש בדפיברילטור, התמודדות עם לחץ נפשי, טראומות וכדומה, שבהם ההתערבות הראשונית היא קריטית. בקרוב צפויים למתנדבים גם מפגשים עם פיקוד העורף, ועם הצוותים המקצועיים של אגף הרווחה.

את הסדנה מעביר מנהל תחום הדרכה והכשרות חירום במשרד לשוויון חברתי, אפי גיל-עד, בשיתוף אגף הרווחה של עיריית חדרה, מתכלל שעת חירום עו"ס קהילה וורקו טלה ומנהלת היחידה להתנדבות יונה מאור, וכן  עו"ס רונית רונן מהמדור לאזרח הוותיק ומשפחתו בביטוח הלאומי.

בפתיחת הסדנה השתתפו גם ראש העיר צביקה גנדלמן, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהל סניף ביטוח לאומי ירון שפרן, מנהלת המדור לאזרח הוותיק ומשפחתו סיגל חקלאי, ראש היקל"ר סא"ל מיכה מגידש, וראשי הצוותים לשעת חירום של אגף הרווחה בעיריית חדרה.

היימברג הדגישה את החשיבות הרבה של המתנדבים להיערכות העירונית לשעת חירום, ואילו גנדלמן בירך את המתנדבים ושיבח את התנדבותם. לדבריו, היערכות ומוכנות לכל תרחיש של חירום עשויות למזער את הנזקים ולהוות הבדל בין חיים למוות.

בסדנה הוסבר כי המשותף לכל מצבי החירום היא העובדה שלא ניתן לחזות מתי יתרחשו, ולכן אי אפשר למנוע אותם. מצבי חירום יכולים להיות שריפות, צונאמי, רעידת אדמה, מלחמה ועוד. מניסיון ברחבי העולם עולה כי אנשים הנמצאים בסביבת האסון, מסוגלים להציל הרבה נפשות בשל זמינותם. נבצר מהממשלה או מהרשויות המקומיות להחזיק צוותים גדולים שיכסו את כל הנדרש במסגרת המוכנות, ולכן התמיכה של כלל האוכלוסייה הוא צורך לאומי.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *