מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

נחתם הסכם ההתקשרות עם האוניברסיטה הפתוחה

ההסכם נועד לקדם השכלה גבוהה בחדרה לקראת תואר אקדמי

 

נחתם הסכם ההתקשרות של עיריית חדרה עם האוניברסיטה הפתוחה לקידום לימודים אקדמיים לקראת תואר אקדמי. על ההסכם חתמו ראש העיר צביקה גנדלמן מטעם העירייה, וסמנכ"ל לשירותי הוראה חנה קליין מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

ראש העיר אמר כי מדובר בבשורה לעיר, וציין "אנו רוצים להתקדם בתחום האקדמי, והבאת אוניברסיטה לחדרה היא בהחלט צעד בכיוון הנכון".

לדברי קליין, "אנו מרגישים בחדרה את העלייה במספר הנרשמים, וזה כיף שיש עם מי לרוץ קדימה. רואים התקדמות רבה, ואנו מאמינים ביחד אפשר להגיע להישגים".

עוד השתתפו בטקס: סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, המשנה לראש העיר ולמחזיק תיק החינוך מלכיאל (מלכי) אלבז, מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון, יועצת ראש העיר לענייני חינוך והשכלה גבוהה ד"ר עדנה חידקל, נציגי אגף החינוך וכן הצוות המקצועי של העירייה כולל גזבר העיר, והיועצת המשפטית. מטעם האוניברסיטה הפתוחה השתתפו מנהלת מחלקת מרכזי לימוד שרון ענטר, מנהל לימודי החוץ ליפז ויניצקי, וצוות מקצועי נוסף.

בהתאם לעיקרי ההתקשרות, העירייה תספק את השירותים האדמיניסטרטיביים והמנהלתיים, כשבשלב זה הכוונה לקיים את הלימודים במבנה אשכול פיס הצמוד למבנה בית הספר המקיף למדעים ואמנויות. האוניברסיטה הפתוחה תספק את כל השירותים האקדמיים, ובכלל זה צוות המרצים. הבחירה בהתקשרות עם האוניברסיטה הפתוחה נבעה, בין היתר, מכך שמדובר באוניברסיטה המאפשרת לימודי השכלה גבוהה ללא התניית תנאי קבלה, ועם אפשרות להקים מרכז לימוד אקדמי בעיר.

יועצת ראש העיר להשכלה גבוהה ד"ר חידקל הדגישה כי "ללא ראש העיר ההסכם לא היה יוצא לפועל. ראש העיר פעל להנגיש את ההשכלה הגבוהה לתושבי חדרה, ונתן לי את המנדט לקדם את הנושא בהתאם לחזונו. כאשר יש ראש עיר שדוחף לעשייה ונותן גב, אפשר להגיע להישגים רבים לקידום ההשכלה בעיר".

נציגי האוניברסיטה הפתוחה עדכנו כי בנוסף להרשמה הרגילה ללימודים האקדמיים בחדרה, פועלת האוניברסיטה לקידום השכלה אקדמית בקרב האוכלוסייה החרדית וכן בקרב אוכלוסיית יוצאי אתיופיה.

בתום החתימה על הסכם ההתקשרות כבר נוצר קשר אופרטיבי בין המשנה לראש העיר מלכיאל אלבז לבין נציגי האוניברסיטה הפתוחה, כדי לקדם במשותף את הרחבת ההשכלה בקרב האוכלוסייה החרדית בחדרה.

את הטקס סיכמה סגנית ראש העיר יחזקאלי, שאמרה "חדרה, הנוסקת לשמים בכל התחומים, הציבה את החינוך בראש סדר העדיפויות. פתיחת האוניברסיטה הפתוחה בחדרה שתיתן מענה ללימודים אקדמיים, מעידה שהיה פה צורך גדול של התושבים".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *