מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מתקדמות העבודות להקמת תחנת כיבוי נוספת

לפני כשנתיים הקצתה עיריית חדרה שטח להקמת תחנת כיבוי אשר תשרת את תושבי השכונות במערב העיר ותיתן מענה מהיר ויעיל במצבי חירום. זאת לאחר שראש העיר צביקה גנדלמן זיהה הצורך בהקמת התחנה, ונענה במהירות לבקשת כיבוי אש והצלה להקצאה.

ביומיים האחרונים נפוצו שמועות זדוניות, על כך שלכאורה בניגוד להודעת העירייה על הקמת תחנת כיבוי אש במערב העיר, אין סימנים לתחילת עבודות בשטח. זאת למרות עבודות ההקמה החלו לפני כחצי שנה.

לפני כשלוש שנים פנו לעיריית חדרה בכירים ממערך הכיבוי במדינת ישראל וביקשו קרקע לצורך הקמת תחנת כיבוי אש במערב העיר. הדרישה הגיעה בעקבות הפיתוח המואץ במערב העיר מחד, וההזנחה של משרד התחבורה בכל הקשור להרחבת גשר גבעת אולגה מאידך, דבר המאיים לנתק את מערב העיר מתחנת הכיבוי במזרח העיר ובכך מסכן עשרות אלפי תושבים.

עיריית חדרה אישרה את הקמת התחנה על שטח עירוני ולפני כשנה נחתם ההסכם מול כבאות אש והצלה להקמת תחנת כיבוי חדשה במערב העיר. בטקס החתימה על ההסכם, שנערך בלשכת ראש העיר צביקה גנדלמן, השתתפה גם ח"כ נאוה בוקר המכהנת כיו"ר ועדת המשנה לכבאות והצלה, ובין היתר קידמה את הקמת תחנת הכיבוי החדשה.

החתימה על ההסכם והקמתה הצפויה של התחנה דווחה לציבור, אך כאמור בימים האחרונים נפוצו שמועות לפיהן העבודות כלל לא החלו, וזאת למרות שביקור בשטח מוכיח אחרת.

יצוין כי עיריית חדרה היא זו שהעניקה את הקרקע, ואילו הרשות הארצית לכבאות והצלה מממנת ומקימה את התחנה החדשה בהתאם לצרכים המקצועיים נדרשים.

העבודות מתקדמות בקצב, בשטח שהוקצה סמוך ככל האפשר למחלף גבעת אולגה (אך רחוק דיו מבתי התושבים), וזאת על מנת שאזור מערב חדרה יקבל מענה הולם מבחינת זמן תגובה לאירועי חילוץ והצלה.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *