מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מתוק לי מתוק לי

גוונים של מתוק 31.10.17

הצלחה למיזם שוקולד בוטיק שנפתח לפני מספר חודשים במית"ר "נירים" בשכונת גבעת אולגה.

מית"ר "נירים", מרכז תומך רב תחומי לנוער, פועל כחלק מרצף השירותים של מחלקת הנוער והצעירים של אגף הרווחה בעיר, תחת השירות לשיקום נוער באגף הרווחה ובשיתוף עמותת "נירים" שהוקמה על שמו של ניר קריצ'מן ז"ל, לוחם שייטת בן העיר חדרה שנפל בפעילות מבצעית בשנת 2002.

הפעילות במית"ר מיועדת לצמצם את תופעת הניתוק בקרב בני נוער במצבי סיכון וסכנה באמצעות מענה חינוכי-טיפולי רב תחומי מתואם בקהילה. המטרה הינה להציע מסגרת חיים נורמטיבית יותר, הכוללת הקניית כישורי חיים, תעסוקה ולימודים, והכנת בני הנוער לחיים עצמאיים.

מיזם שוקולד הבוטיק מופעל במקום על-ידי עמותת "גוונים של מתוק", מיזם שוקולד חברתי להעצמת נוער בסיכוי, במימון וליווי השירות לשיקום נוער במשרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים, ביטוח לאומי וציונות 2000.

אל המית"ר מגיעים מדי יום כ-50 בני נוער מחדרה, בגילאי 12 עד 18, ומקבלים מענה טיפולי-חינוכי לצרכיהם המגוונים. במסגרת "גוונים של מתוק"  מגיעים בני הנוער למיזם חברתי מקצועי של ייצור שוקולד אשר במסגרתו הם מוסמכים כשוקולטיירים, לומדים כיצד לייצר מגוון פרלינים ושוקולדים משובחים, בהנחיה צמודה של שוקולטיירים מקצועיים ובליווי צמוד של צוות חינוכי, ומועסקים כעובדים וכצוות עיקרי במיזם.

בעבודה במיזם ניתן דגש מיוחד למיומנויות תעסוקתיות, מיומנויות רכות של  מוטוריקה עדינה, ויסות התנהגות וכישורי חיים החיוניים כמכלול לכניסתם לשוק העבודה והמשך לימודים מתקדמים בתחום.

בעקבות הייצור והמכירה, חשים בני הנוער סיפוק והכרה במעשיהם וכמובן ביטחונם העצמי עולה וכישוריהם החברתיים מתגבשים. העבודה מקנה להם הרגלי עמידה ביעדים ובלוחות זמנים, לקיחת אחריות ופיתוח יכולות תקשורת בין אישית. בני נוער עוברים תהליך של התפתחות אישית והעצמה הנובעים מגילוי יכולות חדשות בעצמם ומחוויות תקשורת חיובית עם הסביבה.

בוטיק השוקולד מציע מגוון עשיר של פרלינים איכותיים, טבלאות שוקולד ייחודיות, טראפלס משובח ועוד.

במיזם מציינים כי, "כאשר אתם רוכשים את השוקולד שלנו אתם מעניקים מתנה כפולה: גם למקבל השוקולד וגם מתנה מעצימה לנוער בסיכוי. כשאתם מעניקים את המוצרים שלנו אתם מעניקים שי של עתיד מתוק יותר לבני הנוער שמייצרים אותם. המארזים שלנו הם הדרך שלכם לקידום נוער בסיכוי לעתיד מתוק יותר".

בתקופת החגים עמלו ויצרו בני הנוער מגוון רחב של מוצרים שאותם מכרו לחברות גדולות במשק. נקודת השיא הייתה שינוע של 600 חבילות שוקולד לבריטניה עבור הכנס המרכזי של המגבית היהודית UJIA , שבו השתתפו ונאמו מכובדים וביניהם הרמטכ"ל במיל' בני גנץ שהתעניין היכן מייצרים את השוקולדים הטעימים האלה.

אחד השותפים למיזם הינה תוכנית "עשינו עסק" מבית ציונות 2000, אשר למעלה מעשור מקימה ומלווה עסקים חברתיים לבני נוער. בני הנוער העובדים בעסקים כדוגמת מיזם השוקולד רוכשים מיומנויות לעולם העבודה, לומדים על היכולות הטמונות בהם, ומקבלים שכר על עבודתם. במסגרת זו הוקם "גוונים של מתוק" שהוא עסק חברתי בו בני הנוער מייצרים שוקולד בוטיק. איכות השוקולד ומגוון סוגי המארזים נרכשים על-ידי לקוחות פרטיים, חברות עסקיות, גופים ציבוריים ועוד.

מנהל מית"ר "נירים" שלומי פורקוש משבח את השותפות הרחבה המאפשרת למיזם לצמוח, לגדול ולייצר, ובכך להגדיל בעתיד את מספר בני הנוער הלוקחים חלק בפרויקט.עוד הוא מציין כי המיזם הינו מיזם מהמובילים בארץ וההיענות של בני הנוער להשתלב בהכשרות המקצועיות והתעסוקה הינה גבוהה ביותר ומאפשר. קרקע רחבה לעשייה טיפולית-חינוכית.

בנוסף מציין פורקוש את הרוח הגבית והעידוד של מנהלת מחלקת הנוער והצעירים באגף הרווחה ורדה ביטון, ואת מנהלת האגף זיוה היימברג אשר שמה את נושא בני הנוער המטופלים במסגרת אגף הרווחה בעיר בקדימות ראשונה, וכן את מפקחת השירות לשיקום נוער במשרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים הדס אמנותי חקון על הליווי הצמוד והפיקוח, ואת עלווה הראל מתוכנית "עשינו עסק" על השותפות הכנה והמקצועית.

להזמנות ובדיקת אפשרות להתנדבות במיזם, ניתן ליצור קשר בטלפונים: 050-4984886 או 050-6865338 .

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים