מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

משלחת מאוסטרליה ביקרה בטכנודע חדרה

 

משלחת נשים מאוסטרליה ביקרה בטכנודע חדרה בשיתוף לשכת המסחר האוסטרלית.

בראש המשלחת עמדו לוסי טרנבול, אשת ראש הממשלה לשעבר, וג'יליאן סגל, משפטנית בכירה, שתיהן מוכרות בזכות עשייתן בעולם העסקים והנדבנות באוסטרליה. אירוח המשלחת הופקד בידי מנכ"ל הטכנודע ד"ר גדי מדור וסמנכ"ל פיתוח משאבים אילנה ראי.

המשלחת מנתה  42 נשים, כולן מובילות בתחומן, ביניהן מנהלות בכירות  מהבנקים הגדולים באוסטרליה, בכירות הסגל של מוסדות כמו אוניברסיטאות ובתי משפט, ונשות עסקים.

במשלחת הסבירו כי בחרו לבקר בטכנודע חדרה מאחר שהטכנודע מאחד בתוכו קידמה טכנולוגית, חדשנות, מחקר  וחינוך במדינת ישראל.

את פני המשלחת קיבל ד"ר גדי מדור, אשר נתן סקירה מקיפה על הפעילות המדעית והחברתית המתבצעת במקום. לאורחות הוקרן סרטון קצר המדגים את העשייה בטכנודע, ובסיום ההקרנה הביעו התעניינותן בשאלות.

הנשים שמחו לחוות מקרוב את העשייה ולהכיר את תחומי הטכנולוגיה והחינוך למדע חדשנות ומחקר בטכנודע.

בין היתר התנסו בפארק המדע, ארבעה דונמים של מעבדה מדעית חיצונית שנועדה להדגים את פלאי המדע והטבע בדרך של חוויה והתנסות; ובמוזיאון המדע האינטראקטיבי המספק חוויית למידה ומשחק דרך מגוון מתקנים בנושאי מדע שונים.

כמו כן ביקרה המשלחת ביחידה לסימולציה רפואית וצפתה במהלכו של ניתוח מוח שהתבצע על-ידי תלמידים בהנחיית רענן לייפניק.

היחידה לסימולציה רפואית הינה סביבת למידה עתירת סימולטורים וציוד רפואי מתקדם והינה היחידה בישראל אשר מאפשרת לילדים להתנסות "כרופאים" במגוון רחב של סיטואציות רפואיות ותוך כך ללמוד בצורה חווייתית ומרגשת על עולם הרפואה, גוף האדם והתנהגות בריאה.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *