מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מציבים את האחים במרכז

במרכז למשפחה לילדים עם צרכים מיוחדים מודעים לרגשות המלווים את האחים של הילדים המיוחדים, ומכינים עבורם פרויקטים ייחודיים לתמיכה והעצמה

מאת ברק גולן

המרכז למשפחה לילדים עם צרכים מיוחדים בשיתוף יחידת ההתנדבות באגף הרווחה ישימו השנה דגש על היחס לאחים של ילדים עם צרכים ייחודים.

לדברי מנהלת המרכז עו"ס שרה מייכור, "אחים לילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם רגשות רבים. הם יכולים לחוש בושה, קושי, אתגר, כמו גם רגשות חיוביים של שליחות, עזרה, הכלה, קבלה, אהבה וגאווה. בנוסף עולה סוגיה סביב תשומת הלב המשפחתי, מאחר שההורים נאלצים להתחלק בין האחים ולעתים מתמקדת תשומת הלב בילד עם הצרכים המיוחדים והאח זקוק לתמיכה ולקבוצת שווים שבה ירגיש נוח".

בהתחשב בכך ישימו השנה המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ויחידת ההתנדבות את האחים לילדים מיוחדים במרכז, ובמסגרת זו צפויים להתקיים פרויקטים ייחודים במהלך שנת 2020.

הפרויקט הראשון יתקיים בשיתוף טכנודע חדרה ומיועד לילדים בגילאי 8 עד 10. מדובר בפעילות מדעית וחברתית משותפת של קבוצת הנוער בטכנודע ואחים לילדים עם צרכים מיוחדים.

בפרויקט הטכנודע יתקיימו 6 מפגשים לאורך השנה, אחת לחודש בימי ראשון בין השעות 17:00-20:00, מחציתם בטכנודע ומחציתם במרכז למשפחה. תאריך תחילת הפרויקט 5.1.20. ההשתתפות בפרויקט כרוכה בתשלום סמלי של 60 שקלים. (פרטים והרשמה: ענבל 050-2822860).

הפרויקט השני "הכי אחי" יתקיים בשיתוף מרכז הצעירים העירוני ומיועד לילדים בגילאי 11 ו-12.

מדובר בפעילות חברתית משותפת של חונכים מהתיכון הרב-תחומי למדעים ולאמנויות במסגרת מחויבות אישית ואחים לילדים עם צרכים מיוחדים בנושא פיתוח כישורים חברתיים.

במסגרת זו יתקיימו 12 מפגשים בימי שלישי בין השעות 16:45-18:15 במרכז למשפחה, רחוב הנשיא 27, חדרה. תאריך תחילת הפרויקט 14.1.20. (פרטים והרשמה: לי 052-8828285).

המרכז למשפחות הוא שירות משלים של אגף הרווחה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, ונועד לספק מענה במטרה לחזק את התא המשפחתי, סיוע במיצוי זכויות, הכוונה ומתן מידע רלוונטי, הגברת תחושת השייכות וקשר בין המשפחות. פעילות המרכז מבוססת על שותפות מלאה עם ההורים, באיתור צרכים, בחשיבה, ובפיתוח רעיונות חדשים.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *