מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מצדיעים ליהדות מרוקו

אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו לישראל נפתחו בחדרה בשיתוף העירייה והפדרציה העולמית של יהדות מרוקו

סדרת אירועי ההצדעה לציון 60 שנה לעלייה הגדולה ממרוקו ו-20 שנה לפדרציה העולמית של יהדות מרוקו נפתחה בחדרה בערב מרשים במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, יו"ר הפדרציה סם בן שטרית, ויו"ר הסניף בחדרה אמירה משה.

האירוע התקיים באולם רנה שני, אשר היה מלא מפה לפה, ונראו בו אורחים נכבדים כמו סגן נשיא איגוד רבני אמריקה הרב אברהם עמר, נשיא קהילת יהודי מרקש ומוגדיר ממרוקו ז'קי קדוש, חבר הנהלת הפדרציה צבי ויטנברג, יו"ר "יד עזרה לישראל-גלובל פורום" ד"ר אנדרי גשיורובסקי, ונוספים.

ראש העיר גנדלמן התכבד בפתיחת הערב, העלה על נס את פועלה של הפדרציה בהנחלת מורשתה ותרבותה של יהדות מרוקו, ואמר כי הוא רואה כבוד גדול בקביעתה של הפדרציה לפתוח דווקא בחדרה את סדרת האירועים לציון העלייה ממרוקו.

נשיא הפדרציה העולמית סם בן-שטרית לא נשאר חייב וענה "ידידי ראש העיר, מלוא חופניים של תודות והוקרה. אתה פורץ דרך לכל העיריות שיקיימו אירועים דומים". בן-שטרית העלה על נס גם את פועלה של יו"ר סניף חדרה אמירה משה ויתר הנהלת הסניף שטרחו על הצלחת הערב המרשים.

את התוכנית האמנותית פתחה מקהלת "פרחי ירושלים" במיטב שיריה ובהנחיית חנן אביטל. אנסמבל שירת מלאכים, עם האמנים אלברט מרציאנו, יוני רועה, וקבוצת פייטנים ונגנים, הלהיב את הקהל שליווה אותם בשירה ובמחיאות כפיים.

בתום האירוע ניגשו עשרות תושבים וביקשו להודות לראש העיר, לנשיא הפדרציה וליו"ר הסניף בחדרה על ערב מרגש ובלתי נשכח.

הפדרציה העולמית מאגדת עשרות ארגונים, ומייצגת את קהילת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות.  הפדרציה הוקמה במטרה להפיץ ולהנחיל את מורשת יהדות מרוקו בישראל ובתפוצות כחלק ממורשת העם היהודי; להדגיש את חלקה ותרומתה של יהדות מרוקו בתקומת העם והמדינה; להנציח יחידים וקהילות ב"ספר הזהב"; לקדם ולשמור על אחדות עם ישראל; לסייע לעולים החדשים ולהנחיל להם פרק מקליטתנו המוצלחת בארץ.

בראש הפעילות עומדת עשייה ענפה לקידום ההשכלה בקרב סטודנטים מעוטי הכנסה, והקמת קרן מלגות. עד כה חולקו מלגות במיליוני שקלים כסיוע לסטודנטים מכלל קהילות ישראל, ללא הבדל בין ארצות המוצא.

לדברי אמירה משה, ערב ההצדעה הוא רק התחלת האירועים המתוכננים להאדרת והנחלת מורשת העדה הנפלאה של יהודי מרוקו, והצגת תרבותה העשירה בפני כלל הציבור בחדרה לאיחוד וקירוב לבבות ותרבויות.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *