מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מינהל חברה וקהילה החל לפעול

עם תחילת השנה החדשה החל לפעול בעירייה המינהל החדש לחברה וקהילה, שאחראי על כלל נושאי החינוך, הרווחה, התרבות, הספורט והקהילה בעיר

מאת ברק גולן

בישיבה חגיגית בבית המועצה ההיסטורי ב"אחד העם" ניתן האות הרשמי לצאתו לדרך של מינהל חברה וקהילה בעיריית חדרה.

הישיבה התקיימה במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, סגני ראש העיר טל אליהו ורומן גישר, המשנים לראש העיר חדוה יחזקאלי ומלכיאל (מלכי) אלבז, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנהלת מינהל חברה וקהילה ד"ר אסנת ספורטה, ומנהלי אגפים בעירייה ובמינהל החדש.

ראש העיר צביקה גנדלמן איחל הצלחה למינהל החדש ואמר כי הוא ייצור סינרגיה בין כל האגפים וכל נותני השירותים, כשבקצה ניצבת המטרה לתת שירות טוב יותר לתושב. גנדלמן: "אני מאמין במנהלים ובעובדים. כולנו יחד ניתן שירות טוב יותר לתושבי העיר ועל-ידי כך נשפר את איכות החיים בחדרה".

לדברי ד"ר ספורטה, מדובר בהחלטה הנובעת מראייה שהקדימה את זמנה. "היום כבר ידוע שניהול הזה של מסלולים מקבילים, שכל אחד מתנהל בנפרד, הא ניהול שמפספס את הדבר החשוב ביותר – את הממשקים ביניהם ואת שיתופי הפעולה. המינהל יאפשר את שיתופי הפעולה הללו, ואין לי ספק שאנו עושים צעד נפלא", אמרה בטקס.

המינהל החדש ינהל את כלל תחומי החינוך, הרווחה, התרבות, הספורט והקהילה בעיר חדרה. בין היתר יתכלל את אגף החינוך, פעילותו וכל שלוחותיו ומתקניו בעיר, את אגף הרווחה על כל פעילותו, תוכניותיו והמבנים והמתקנים המשרתים את התושבים. בנוסף יתכלל את כלל המרכזים הקהילתיים הפזורים בשכונות ואת פעילותם בעיר, את כל נושאי, מבני וסוגי הפעילות התרבותית והפנאי ואת כל פעילות ומתקני הספורט הקיימים בעיר.

בנוסף יכלול המינהל החדש אגפים חדשים, בנוסף לאגפי הרווחה בניהולה של זיוה היימברג ואף החינוך בניהולו של שלומי דהן, אף נבחר לאחרונה. האגפים החדשים הם אגף אתו"ס (אירועים תרבות וספורט) אשר לניהולו נבחר אלחנדרו ביאר; אגף נוצ"ץ (נוער, צעירים וצבא) אשר לניהולו נבחרה הדר מרום.

למינהל חברה וקהילה מטלות רבות, ביניהן גיבוש והוצאה לפועל של תוכנית הפעילות החברתית, חינוכית, קהילתית של עיריית חדרה; קידום ושיפור קשרי הגומלין והאינטגרציה בין הגופים והיחידות השונות הפועלות במינהל, מיצוי משאבים ושיתופי פעולה פורים ויעילים.

כמו כן אחראי המינהל על כלל התוכניות האינטגרטיביות הפועלות בעיר במסגרת תחומי הפעילות של המינהל, כולל התוכנית הלאומית לילדים בסיכון (תוכנית 360), הרשות לביטחון קהילתי,  ותוכניות משותפות נוספות הפועלות ביחידות השונות.

במסגרת תרבות הפנאי אחראי המינהל על הספורט בחדרה, קידום תרבות הספורט ההישגי והייצוגי, וכן אחראי על האירועים העירוניים בעיר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *