מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מיזם משותף לאיתור נעדרים

שיתוף פעולה בין עיריית חדרה למיזם חברתי-טכנולוגי המבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים ונועד לאתר נעדרים עם דגש לילדים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות

מאת ברק גולן

עיריית חדרה תפעל בשיתוף פעולה עם המיזם החברתי-טכנולוגי HAZILU, המבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים ונועד לאיתור נעדרים בדגש לקטינים, אנשים עם מוגבלויות, מבוגרים חולי אלצהיימר ודמנציה, וזאת באמצעות טכנולוגיה וקהילה.

היעדרות מוגדרת כמצבים בהם אדם הזקוק לרמת פיקוח מסוימת עוזב מקום מפוקח ובטוח, או את השגחתו של אדם אחראי, ונחשף לסכנות אפשריות. מטרת המיזם למגר את תופעת ההיעדרות והשוטטות בקרב ילדים, זקנים, תשושים וכדומה, ולמנוע העלמות ארוכה ומסוכנת. המיזם נועד להעניק תחושת ביטחון לתושבי העיר במרחב הציבורי בסיוע השלטון המקומי, טכנולוגיה וקהילה חזקה.

לקראת שיתוף הפעולה התקיימה ישיבה בלשכת ראש העיר צביקה גנדלמן, בהשתתפות מנהלת אגף הרווחה בעירייה זיוה היימברג, וצוות המיזם: משה קראדי, לשעבר מפכ"ל המשטרה וכיום מנהל שיתופי פעולה אסטרטגיים של המיזם ואסף בר מייסד האפליקציה.

המיזם פועל במספר רשויות מקומיות, וכולל יותר מ-30 משתמשים רשומים. על מנת לשלבו ביעילות ברשות המקומית, ניתן להפיץ את הקישור למיזם בקרב התושבים עם דגש על אוכלוסיות בסיכון, וכן בקרב צוותי העירייה, פקחים, שיטור, עובדים סוציאליים, מתנדבים וכדומה. בנוסף, ניתוב המצלמות ברחבי העיר יאפשר גילוי בזמן אמת וסיוע באיתור.

קראדי ובר הסבירו בישיבה כי בישראל נעלמים כל יום למעלה מ-200 אנשים במרחב הציבורי.  עיקר הנעדרים הם ילדים, זקנים, חולים ונוער בסיכון, ורובם מאותרים עד שלושה ימים. יצוין כי רוב הנעדרים והמשוטטים חולפים מול עשרות מצלמות ועוברי אורח, ועובדה זו בשילוב טכנולוגיית המיזם עשויה לסייע באיתורם.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *