מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

מחשבות מסלול מחדש

במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי מעלה תיאטרון הנשים חדרה מופע חדש בשם "מחשבות מסלול חדש".

כמו מופעים קודמים, גם מופע זה בנוי על סיפוריהן של השחקניות. סיפורים אלה עובדו לטקסטים תיאטרוניים שזורים בהומור על-ידי רונה נבון, ובוימו על-ידי מנחת הקבוצה אשרת מזרחי שפירא.

באמצעות הטקסים מביעות הנשים בהצגה את רגשותיהן על הפרישה מהעבודה, הרצון למימוש ולביטוי עצמי, קונפליקטים עם ילדים ועם הורים מזדקנים, שינויים פיזיים ונפשיים בגיל זה, התמודדות עם בדידות ואלמנות, ועוד.

תיאטרון הנשים הוקם לפני שמונה שנים ופועל כמיזם של מועצת הנשים של עיריית חדרה בשיתוף "נעמת". בכל שנות פעילותו הוא נתמך ומלווה על-ידי יועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס, החברה גם במועצת נשים חדרה,  ויו"ר "נעמת" חדרה שרה גובס.

השחקניות איילת פרומן, אסתר ברנשטיין, דיאנה רוזנברג, ורד תורג'מן, חנה גולדשטיין, חני ברץ, יונה מחלוף, פיבי בן רפאל, רותי וייס, שוש חיל, שושנה שגב, תחיה דביר, כולן שותפות ליצירה. מדובר בנשים אשר המשותף לכולן הוא האהבה למשחק, ואת הקבוצה מובילה אשרת מזרחי שפירא, פסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ובמאית תיאטרון לשינוי חברתי, המלווה תהליכי צמיחה לנשים בגיל פרישה.

השחקניות מסבירות כי מטרת הקבוצה היא העצמה נשית. באמצעות התיאטרון הן משמיעות את קולן, משוחחות ומשחקות בעיות ומצבים מתוך עולמן: נשיות, זוגיות, מאבקי כוח במעגל המשפחתי, והתמודדויות שונות בחיי היום יום. במהלך המפגשים המשלבים עבודה תנועתית ותיאטרונית סביב הנושאים שהן מעלות, עוברות הנשים תהליכים של הבנה, התחברות וקבלה עצמית המחזקים ומעצימים אותן.

מתוך הנושאים אשר עולים בקבוצה הן בוחרות נושא אחד מידי שנה, ובונות סביבו הצגה.

עד כה העלתה הקבוצה חמש הצגות, שכולן נכתבו בהשראת הסיפורים והקונפליקטים האישיים של משתתפות הקבוצה ועובדו על-ידי מחזאיות לטקסטים תיאטרוניים. ההצגות מאפשרות לנשים בקהל לפגוש את עצמן, לקבל הכרה לרגשותיהן, לשאוב כוח מנשים כמותן המתמודדות עם בעיות דומות, ולקבל השראה לתת לעצמן במה, להשמיע את קולן, לייצר שינוי.

עד כה הופיעה קבוצת תיאטרון הנשים פעמים רבות על בימת רינה שני ואשכול פיס, ובנוסף עשרות פעמים במוזיאון החאן.

לדבריהן, האירוע המופק השנה מאתגר את גבולות התיאטרון מאחר שהקהל שותף ומעורב בהצגה.

ההצגה, המיועדת לגברים ולנשים כאחד, תעלה במסגרות שונות ברחבי הארץ במטרה לעורר ולאפשר שיח פתוח וכנה על ההתמודדויות השונות עם גיל הפרישה. במהלך ולאחר האירוע יתקיים דיון, בו אפשר יהיה לחלוק רגשות ומחשבות בעקבות הצפייה, וכן לשוחח עם השחקניות והבימאית.

בחדרה יוצג "מחשבות מסלול חדש" במהלך כל השנה, החל מחודש מרץ. הכניסה להצגה רק ברכישת כרטיסים מראש במשרדי "נעמת" (טל' 6346981) בעיר. מספר המקומות מוגבל.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *