מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לוחמי השייטת מאמצים את בית ספר "גלים"

אירוע בבית ספר גלים 7.2.16

בהשתתפות סגנית ראש העיר חדווה יחזקאלי וקבוצת לוחמים מספינת הטילים אח"י תרשיש התקיים השבוע אירוע מרגש בבית ספר "גלים", בית ספר לחינוך מיוחד של עיריית חדרה, הממוקם בשכונת חפציבה.

יחזקאלי, הממונה גם על תיק איכות הסביבה, מספרת כי העירייה משקיעה במקום רבות, ומעודדת למידה בכל התחומים. בין היתר מועברת אל בית הספר פסולת אלקטרונית הנאספת בתחומי העיר, וזאת כחלק מפעילות תלמידי בית הספר בנושא איכות הסביבה. התלמידים לומדים לפרק את הפסולת האלקטרונית ולהפיק ממנה מוצרים רלוונטיים, ובכך לומדים על מהות החומר המפורק.

לדברי יחזקאלי, בנוסף לפעילות העירונית מעודדת העירייה קשר אמיץ ביותר שנרקם בין בית ספר "גלים" לבין חיילי חיל הים.

יחזקאלי: "מפקד אח"י תרשיש, ספינת טילים משייטת 3, מאמץ מזה ארבע שנים את בית הספר. פעם בשבוע הוא מגיע עם קבוצת לוחמים החונכים תלמידים, עוזרים בפיתוח חממה, פינת חי, ובפעילויות חברתיות והתנדבותיות, וזאת כחלק מהנצחתו של איתיאל ג'מוס ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו".

לדברי המפקד טל כהן, "החיילים מאמינים במעשים טובים לאורך כל ימות השנה. כל יום שאתה יכול לעשות מעשה אתה עושה , תורם ומעניק לזולת. כל חיילי הספינה מתנדבים. הם עושים חניכה לתלמידי בית הספר והתלמידים מחכים להם בכיליון עיניים".

בבית הספר מציינים כי הלוחמים מוכיחים שצה"ל הוא צבא העם, ופועל הן להגנת המדינה והן לטובת החברה. "הלוחמים מלאי מוטיבציה ומשמשים מודל לילדים החריגים, המעריצים אותם. עצם נוכחותם של חיילים בתחום בית הספר מרגש את הילדים עד מאוד".

השבוע הגיעו לבית הספר 50 חיילים מהשייטת, אשר ביחד עם יחזקאלי עסקו בפעילות ירוקה שכללה שתילת עצים בתחומי בית הספר.

יצוין כי עיריית חדרה משקיעה רבות בבית ספר "גלים", אשר קיבל את פרס החינוך המחוזי למוסדות חינוך מצטיינים ולרשויות מובילות במחוז חיפה לשנת תשע"ה.

את בית הספר מנהלת אביגיל גמליאל, והוא מעניק מסגרת חינוכית-טיפולית לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים מגיל 6 עד 21. הצוות הבין מקצועי ב"גלים" בונה ומיישם תוכניות לימודיות אישיות לכל תלמיד בהלימה ליכולותיו וכישוריו. בבית הספר מגוון פעילויות ותוכניות לימוד שמטרתם לטפח בוגר עצמאי ואוטונומי המתפקד בקהילה באופן מרבי ומקיים חיי איכות.

בית הספר מקדם תהליכי הוראה-למידה והערכה ופיתוח סביבות למידה המובילים להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות. מענה לצרכים שונים של התלמידים, הכולל קידום וטיפוח של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים וייחודיים ומניעת נשירה. קידום תרבות ארגונית המעודדת טיפוח עבודת צוות והעצמתה. התפתחות מקצועית מתמדת של כל אחד מהשותפים לעשייה חינוכית, קשר עם ההורים והקהילה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408