מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

להשאיר חותם בחדרה

עיריית חדרה בשיתוף מפעל הפיס פרסמה קול קורא לאזרחים ותיקים משכונת גבעת אולגה להשתתף במיזם תיעוד בינלאומי של אירועים היסטוריים מזווית אישית

שם כתב: ברק גולן

עיריית חדרה בשיתוף מפעל הפיס, השיקה מיזם תיעוד משותף עם פרויקט האוטוגרפרס הבינלאומי (באנגלית: The Autographers).

קול קורא המופץ בימים אלה בשיתוף מפעל הפיס, אגף הרווחה של עיריית חדרה באמצעות המחלקה לאזרחים ותיקים והמחלקה שירותי קהילה והתנדבות, ופרויקט קהילה לדורות, פונה לאיתור אזרחים ותיקים משכונת גבעת אולגה בחדרה, ביניהם ניצולי שואה, וטרנים, סיפורי העליות השונות לארץ, סיפורי מעברות, משתתפי מלחמות ואנשים שתרמו ליישוב והפכו אותו למה שהוא, על מנת שיספרו על המאורעות ההיסטוריים מזווית אישית. הקול קורא פונה גם ליוצרים מקומיים כמו צלמים וכותבים המעוניינים להשתתף במיזם, אשר יעניק להם את ההזדמנות להצטרף לקהילת היוצרים הבינלאומית של 'האוטוגרפרס'. היוצרים יעברו הכשרה בנושא תיעוד באמצעות צילום וטקסט, יצוותו לתושבים הוותיקים, ויביעו את סיפורם באמצעות צילום דיוקן וטקסט קצר. התוצרים ישולבו בקטלוג ובתערוכה שתיפתח השנה.

 מיזם האוטוגרפרס הינו מיזם חברתי בינלאומי שמטרתו חיבור הקהילה להיסטוריה הייחודית שלה. המיזם מפגיש בין אנשים שחוו מאורעות היסטוריים לבין אמנים מקומיים שיתעדו את הסיפורים מנקודת מבטם האישית. התוצרים מצטרפים לתערוכה נודדת של האוטוגרפרס ומנגישה את ההוויה התרבותית וההיסטורית המקומית, לציבור הרחב.

 מטעם עמותת 'להשאיר חותם' המפעילה את פרויקט האוטוגרפרס נמסר כי, "התערוכה הנודדת של האוטוגרפרס מחברת בין דורות, בין קהילות ובין תרבויות. לכל עיר שהתערוכה מגיעה אליה, מופק פרויקט תיעודי על טהרת הסיפורים המקומיים. אנחנו נרגשים לצאת לדרך ולגלות את הסיפורים הייחודים של חדרה, ולהעניק להם את הבמה הראויה, לא רק בהפקת ענק ייחודית שתתקיים השנה, אלא גם בהמשכיות התערוכה הנודדת שלנו ברחבי הארץ".

ראש העיר צביקה גנדלמן, המעודד את המיזם, אמר כי "העיר חדרה רואה חשיבות רבה בהוקרת מורשתה באמצעות תיעוד ותיקיה ומברכת על השיתוף פעולה עם מיזם האוטוגרפרס להפקת תוצר אומנותי שישאיר חותם בעיר. אני מעודד את יוצרי העיר להירשם ולקחת חלק".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן