מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

לא לפספס: נותרו ימים ספורים לסיום מבצע חובות הארנונה

סיום מבצע ארנונה 19.11.17

עומדת להסתיים תקופת המבצע להפחתת החובות מארנונה, שהחל ב-1 ביוני ועומד לקראת סיומו ב-30 בנובמבר.

כזכור, במאי השנה העביר ראש העירייה צביקה גנדלמן במועצת העיר את התקנות שאישר שר הפנים אריה דרעי למבצע הארנונה רחב ההיקף. על פי התוכנית שגיבש שר הפנים, יכלו רשויות מקומיות להעניק הנחה לבעלי חוב ארנונה, למגורים ושלא למגורים, להסדרת חובם לרשות המקומית.

יצוין כי לא בכל הרשויות המקומיות בארץ אימצו את התקנה של דרעי, אך עיריית חדרה הייתה בין הרשויות שאימצו את התקנות של שר הפנים להחיל את מבצע הארנונה, וזאת בתמיכת הנהלת העיר והמשנה לראש העיר בועז ביטון, המשמש גם כיו"ר ועדת ההנחות בארנונה.

בהמשך להנחיות משרד הפנים ובהתאם להחלטת מועצת עיריית חדרה, ניתנה הנחה משמעותית למסדירים את חובם לעיריית חדרה. בהתאם להנחיות נקבעה הנחה בשיעור של עד 50 אחוז על חובות העבר, דהיינו חובות שהצטברו עד לתאריך 31 בדצמבר 2014. ההנחה הותנתה בתשלום יתרת החוב, וכן תשלום מלא בשנים 2015 ו-2016.

יו"ר ועדת ההנחות, המשנה לראש העיר בועז ביטון אומר, כי "כיו"ר ועדת ההנחות בארנונה בעיריית חדרה, הנחשף יום יום למקרים קשים של חובות גדולים של משפחות רווחה ומשפחות קשות יום, כמו גם עסקים חדשים או ישנים הנמצאים בקשיים כלכליים, היה מדובר בבשורה ענקית לתושבי העיר חדרה, שיכלו לנצל הזדמנות נדירה זו ולפתוח דף חדש. מדובר במבצע חד פעמי שלא בטוח שיתקיים שוב בשנים הקרובות, ולכן אימצנו אותו גם בחדרה".

המבצע נקבע לתקופה של חצי שנה, ויסתיים כאמור ב-30 בנובמבר. עד לתאריך זה עדיין יכולים תושבי חדרה, בעלי חובות ארנונה ישנים, להיעזר במבצע ההנחות לצורך תשלום חובם.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים