מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כ-170 עובדי קבלן נקלטו להעסקה ישירה במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "אין סיבה שעובדי ניקיון, עובדי מעבדה וטכנאי רנטגן יהיו עובדי קבלן במערכת בריאות ציבורית" *** שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון: "מדינה לא צריכה לקבל את התופעה הזאת שיש עובדים שווים ויש עובדים ששווים יותר" ***

 

כ-170 עובדי קבלן המועסקים בתחום הניקיון וכעובדי מעבדה וטכנאי רנטגן במרכז הרפואי הלל יפה נקלטו היום (ד') להעסקה ישירה כעובדי מדינה, בטקס מיוחד שנערך במרכז הרפואי בחדרה. הטקס התקיים במעמד יו"ר ההסתדרותאבי ניסנקורן, שר האוצר משה כחלון, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ומנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ.

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן אמר בטקס כי: "מזה מספר שבועות אני ושר האוצר עוברים מבית חולים אחד לאחר ברחבי הארץ ושמחים יחד עם העובדים בקליטתם להעסקה ישירה – וזה בכל פעם מרגש בדיוק כמו בפעם הראשונה. בעצם הקליטה של העובדים אנחנו עושים שינוי חברתי. אין סיבה שעובדי ניקיון, עובדי מעבדה וטכנאי רנטגן, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו, לא יהיו שווים לעובדים אחרים ושכולם יהיו חלק זהה ממערכת הבריאות הציבורית.

 

ניסנקורן הוסיף כי "אנחנו פה בחגיגה של סולידריות וכבוד אנושי, אני ושר האוצר, יחד עם ראשי מערכת הבריאות, השר ליצמן, מנכ"ל משרד הבריאות והנהלת המרכז הרפואי הלל יפה. יחד נמשיך עד שנעשה שינוי חברתי אמיתי במדינת ישראל".

 

שר האוצר ויו"ר מפלגת כולנו משה כחלון אמר בטקס כי: "בשבועות האחרונים קלטנו מאות עובדים בבתי החולים אסף הרופא וברזילי, היום אנחנו קולטים כ-170 עובדים נוספים כאן בהלל יפה. נמשיך להגיע לכל מקום בארץ ולקלוט אלפי עובדים שיהפכו להיות עובדי מדינה מהשורה. מדינה לא צריכה לקבל את התופעה הזאת שיש עובדים שווים ויש עובדים ששווים יותר. כאן בדיוק מגיע התפקיד שלנו כנבחרי ציבור לשנות ולתקן עוולות. זה הדבר הנכון, הצודק, המוסרי והערכי לעשות".

 

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: "אני מודה לשר האוצר וליו"ר ההסתדרות שאפשרו למערכת הבריאות להיות חלק מהמהלך הזה של קליטת עובדי קבלן. אנחנו במערכת הבריאות פה בשביל המטופלים אבל בשביל להיות כאלה אנחנו צריכים לזכור שמי שבא במגע עם המטופלים זה העובדים – ואם לעובדים יהיה טוב אז גם למטופלים יהיה טוב".

 

מנהל המרכז הרפואי הלל יפה ד"ר מיקי דודקביץ: "כשם שאנו בבית החולים רואים כל מטופל ומטופל הנכנס בשערנו ומחפש מזור למכאוביו כשווה בין שווים, ללא הבדל דת, גזע ומין, כך אנו רואים את העובדים שלנו שכל ליבת עיסוקם היא בבית החולים. זה יום מרגש עבור כולנו המהווה סיומו של תהליך מורכב, ארוך בשנים, אך מוצלח ומחייב".

 

המנהל האדמיניסטרטיבי של בי"ח הלל יפה ד"ר אמנון בן משה: "זהו יום של בשורה, סוג של שינוי חברתי בעצם צירופם של עובדי הקבלן לתוך למשפחת הלל יפה כעובדי מדינה לכל דבר ועניין".

 

העובדים בהלל יפה הצטרפו למאות עובדים שנקלטו כבר להעסקה ישירה בבתי החולים אסף הרופא, פדה-פוריה, שער מנשה וברזילי, ולאלפי עובדים נוספים שנקלטו וממשיכים להיקלט במסגרת יישום ההסכם לצמצום תופעת עובדי הקבלן שנחתם ביולי 2015, בהובלת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון.

 

נזכיר כי על פי מתווה ניסנקורן-כחלון, בעתיד הקרוב תושלם קליטתם של 1,500 עובדי הקבלן המועסקים בתחום הניקיון בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים. בין בתי החולים שבהם מתוכננת קליטת עובדי הניקיון בשבועות הקרובים: רמב"ם בחיפה ואיכילוב בת"א. כמו כן, בארבע השנים הקרובות צפויים להיקלט להעסקה ישירה עוד כ-5,000 עובדי קרנות מחקרים בבתי החולים שעוסקים במתן שירות הכלול בסל הבריאות.

 

בטקס קליטת העובדים שנערך בהלל יפה בחדרה השתתפו גם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקובי, יו"ר ההסתדרות במרחב חדרה ניר בן-חיים, המנהל האדמיניסטרטיבי של בי"ח הלל יפה ד"ר אמנון בן משה, יושב ראש הוועד הארצי של עובדי מנהל ומשק בבתי החולים הממשלתיים אלי בדש ויו"ר ועד עובדי מינהל ומשק בבית החולים אבי קוך.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *