מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כלים להתמודדות

הרצאה לפקחים 8.5.17

ביוזמת מנהל אגף אכיפה וביטחון בעירייה הוזמן מנהל השירות הפסיכולוגי בעירייה להרצות בפני פקחי השיטור העירוני בנושא התמודדות עם מצבי לחץ

 

מנהל השירות הפסיכולוגי של עיריית חדרה, ד"ר ג'קי וינברג, הרצה בפני פקחי השיטור העירוני בנושא התמודדות עם מצבי לחץ. בכך נענה ד"ר וינברג לבקשת מנהל אגף ביטחון ואכיפה, איתן כהן, אשר יזם את המפגש.

הרצאתו של ד"ר וינברג כללה טיפים רבים על דרכי ההתמודדות עם מצבי לחץ שונים, וכן איך להתכונן מראש לתרחישים אפשריים במצבי אי ודאות.

בין הטיפים שנועדו לסייע למצבי לחץ בכל תחומי החיים: יצירת אווירה שמפחיתה לחץ; לנקוט באמצעים מפחיתי לחצים כמו התעמלות, מנוחה, וחוש הומור; להיות אסרטיביים ולקחת שליטה על החיים; לשריין זמן לבלתי צפוי; לא לדחות דברים לרגע האחרון; לא לחיות את העבר; להיות מודע לעצמך, כולל מצבים רפואיים ופסיכולוגיים; לבחור אופציות ריאליות בהתאם ליכולת; ועוד שורה ארוכה של טיפים, סרטונים ומצגות, שבאמצעותם הדגים התמודדות עם מצבים שונים.

לדבריו, הפקחים הביעו עניין בהרצאות נוספות בנושאים רלוונטיים אחרים, והוא ייענה בשמחה לכל הזמנה.

מנהל אגף ביטחון ואכיפה, איתן כהן, מסביר כי עובדים שההצלה היא בתחום עבודתם, נתקלים לעתים במקרים ובמראות קשים. כהן: "נשאלת השאלה מי יציל את המציל. לכם צריך לתת להם כלים להתמודד עם המראות והלחצים שהם נמצאים בהם".

כהן הוסיף כי ביקש מד"ר וינברג להעמיק בנושא ולתת הרצאות נוספות, וכן להזמין הרצאות חוץ להתמודדות עם מצבי לחץ.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים