מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

כיתות י"ב מבקרות במרכז הצעירים העירוני

ביקור כיתות יב במרכז הצעירים 29.11.17

תלמידי י"ב לומדים להכיר את מרכז הצעירים העירוני "טורבינה" ואת מגוון השירותים והפעילויות שיוצעו להם לאחר סיום לימודיהם בתיכון. 

בעקבות ההצלחה בשנה שעברה, גם השנה מתקיים מיזם עירוני שבמסגרתו מגיעות כל כיתות י"ב מבתי הספר התיכונים בחדרה, לביקור במרכז הצעירים "טורבינה" הפועל במסגרת עמותת "פנאי העיר".

המיזם החל בשנת הלימודים תשע"ז, בשיתוף פעולה עם מנהלת אגף החינוך בעירייה סיגלית איציקוביץ, והתגייסות מלאה של מנהלי התיכונים בעיר ושל צוות "טורבינה".

ביקורי התלמידים נועדו להטמיע הלכה למעשה את רצף השירותים העירוניים המוצעים לנוער ובהמשך לצעירים בעיר. המטרה היא להביא לכך שכל בוגרי י"ב בעיר יכירו את המגוון הרחב של השירותים שיש למרכז הצעירים העירוני להציע להם בהמשך דרכם, למשל סיוע במציאת עבודה, איתור אגודות שירות לאומי, קורסי הכנה לבחינת הפסיכומטרי, זכויות המגיעות להם לאחר סיום השירות הצבאי ועוד.

במהלך הביקור לומדים תלמידי י"ב על ההיסטוריה של בית כהנא, על התחומים שבהם מתמחה מרכז הצעירים ואשר יהיו רלוונטיים מאוד גם עבורם לאחר סיום לימודי התיכון. כל אלו מועברים על-ידי הצוות של מרכז הצעירים בצורה מעניינת ובגובה העיניים.

התלמידים קיבלו מידע ראשוני על האפשרויות הקיימות וכן צפו בסרטון המציג את מגוון העשייה במרכז "טורבינה". לבסוף קיבלו הזדמנות לשאלות, ובעיקר זכו לתחושה שמחכים להם עם רצון ויכולת מקצועית בהמשך הדרך.

אחת התלמידות שביקה במרכז הצעירים מספרת: "אין מי שלא מכיר המבנה של מרכז הצעירים בעיר. היו כאן מיצגים של יצירות אמנות וגם מיצג גדול של גרביים, אבל אף פעם לא ידעתי מה עושים בפנים. אני שמחה מאוד על ההזדמנות להבין לעומק את מה שעושים פה, ואני בטוחה שאחזור לפה לחפש עבודה לפני הגיוס וכמובן גם בהמשך".

מרכז הצעירים בחדרה פועל למתן שירות וייעוץ לצעירי העיר בגילאי 18-35 בנושאי פיתוח קריירה (השכלה ותעסוקה) ופיתוח קהילות (קהילת אמנים, קהילת סטודנטים, קהילת יוצרים חברה ועוד). במקום ניתנים ייעוציים והכוונה ללימודים, חיפוש עבודה, מלגות לימודים ועוד. וכן פועלות קהילות בתחומי תוכן שונים ומתקיימים אירועי תרבות למען צעירי העיר.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408