מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יריד מעברים

שם הכתב: ברק גולן יריד מעברים צרכים מיוחדים 7.2.19

בשיתוף אגפי החינוך והרווחה התקיים יריד המציג את תוכניות ההמשך המוצעות לילדים עם צרכים מיוחדים העומדים לסיים את לימודיהם במערכת החינוך.

בשיתוף אגפי החינוך והרווחה של עיריית חדרה, מת"י (מרכז תמיכה יישובי), המרכז למשפחה, והעמותה העירונית "פנאי העיר", התקיים יריד "מעברים" לילדים עם צרכים מיוחדים.

היריד, שהיה הראשון מסוגו בחדרה, התקיים במרכז הפנאי בבית אליעזר בהשתתפות תלמידים, הורים ואנשי מקצוע בתחומי חינוך וטיפול.

המפגש היה מיועד לבני 16 ומעלה מהחינוך המיוחד על כל גווניו, כולל שילוב יחידני, והוצגו בו  תוכניות המשך לתלמידים המסיימים בקרוב את מערכת החינוך המיוחד ולתלמידי החינוך המיוחד המשתלבים בחינוך הרגיל. הערב איפשר לתלמידים, הוריהם וצוותים חינוכיים וטיפוליים לקבל מידע עדכני על תוכניות בתחומים מגוונים, ביניהם גיוס לצבא ושירות משמעותי, שירות לאומי,  השכלה, דיור ועוד.

לדברי מנהלת אגף החינוך סיגלית איציקוביץ, ההורים שמעו על המסגרות השונות, התרשמו והודו על הרעיון לקיים יריד המרכז את כל האפשרויות העומדות בפני ילדיהם.

עבור ילדים צעירים יותר ומשפחותיהם צפוי להתקיים מפגש "אמא יקרה לי" שיעסוק במערכות יחסים בין אימהות לילדיהם. המפגש יתקיים בהנחיית מאמנת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ריקי יוגב, שתרצה על ההורה כמאמן, ועל האימון ככלי לשיפור התקשורת עם הילדים.

מפגש "אמא יקרה לי" יתקיים במרכז למשפחה, שירות משלים של אגף הרווחה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. המרכז נועד לספק מענה למשפחות אשר להן ילד עם צרכים מיוחדים, במטרה לחזק את התא המשפחתי, סיוע במיצוי זכויות, הכוונה ומתן מידע רלוונטי, הגברת תחושת השייכות וקשר בין המשפחות. פעילות המרכז מבוססת על שותפות מלאה עם ההורים, בחשיבה, פיתוח רעיונות חדשים, באיתור צרכים ובהובלת מהלכים לשינוי מדיניות.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408