מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום כיף לילדי מועדוניות הרווחה

שיתוף פעולה של אגף הרווחה בעירייה ותנועת "נוער לתת" הניב מסורת של ימי כיף לעשרות ילדי מועדוניות רווחה מחדרה

 

שיתוף פעולה של אגף הרווחה בעיריית חדרה ותנועת "נוער לתת" הניב יום כיף לעשרות ילדים ממועדוניות הרווחה בעיר בחדרה.

הפרויקט המשותף כבר הפך למסורת, וזו השנה השלישית שמתקיים חיבור מבורך בין חניכי קורס המד"צים שנה ב' של "נוער לתת" לילדי מועדוניות הרווחה של אגף הרווחה העירוני.

כ-80 ילדים מגילאי 3 ועד 12 שנים מחמש מועדוניות, ביחד עם הצוות המחנך, הגיעו להתארח בהדסה נעורים ביום הכיף שארגנו חניכי תנועת הנוער, במסגרת קורס למובילים חברתיים. מדובר ב-15 מובילים חברתיים מרחבי הארץ, בוגרי כיתות י' ו-י"א, בליווי מדריכים מבוגרים, אשר ארגנו את יום הכיף בנושא מים.

הפעילות, שהתאימה למזג האוויר השרבי, גרמה לצהלות שמחה של הילדים אשר עברו בתחנות הפעלה בתוך אולם ממוזג, עברו למשחקי מים בסככה מוצלת שנשקפת לחופי הים היפים של בית ינאי, וסיימו בארוחה משותפת עם המד"צים של "נוער לתת".

בני הנוער סיימו שנת הדרכת קבוצתית והגיעו לקורס המשך של מובילים חברתיים. במסגרת הקורס קיבלו העשרה והתנסויות מעשיות כגון יום השיא שארגנו לילדי המועדוניות.

ארגון "נוער לתת" הוא חלק מארגון "לתת", המסייע לקהילה מתוך מטרה לפעול לצמצום פערים ועוני בחברה הישראלית. נוער "לתת" עוסק בחינוך למעורבות, במנהיגות וביוזמות חברתית. החניכים (כיתות ח'-י"ב) מתנדבים לאורך השנה ברחבי הארץ בקהילות בהן הם חיים, יוזמים פרויקטים חברתיים ופועלים למען ובשיתוף האוכלוסייה. בסיום שנתיים של התנדבות יוצאים לקורס הדרכה בקיץ וממשיכים בשנה לאחר מכן להתנדב כמד"צים.

יום הכיף לילדי המועדוניות התקיים הודות לשיתוף הפעולה של מספר גורמים: מנהלת פיתוח והדרכה של "נוער לתת" חן שנבל, מנהלת היחידה להתנדבות באגף הרווחה בעיריית חדרה יונה מאור, רכזת פרויקטים ביחידה שולה דמארי, מתכללת המועדוניות יונית פינקלשטיין, והעוסדות הסוציאליות של המועדוניות: רננה שער, גליה אלטיט, דנה טאיבי, רחמה רובי ותמי אנייאו. יום הכיף לווה גם על-ידי רכזות ואימהות הבית של המועדוניות.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *