מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

יום המעשים הטובים בחדרה

יום המעשים הטובים 29.3.17

יום המעשים הטובים 2017 צוין בחדרה בשלל פעילויות התנדבותיות בהובלת העירייה והעמותה העירונית "פנאי העיר", ובהשתתפות ארגונים ומקומות עבודה

יום המעשים הטובים 2017 צוין בחדרה בשלל פעילויות התנדבותיות בהובלת העירייה והעמותה העירונית "פנאי העיר", ובהשתתפות ארגונים ומקומות עבודה.

את ההיערכות ליום המעשים הטובים בחדרה הוביל מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, ואת הפעילויות ריכז מנהל המחלקה הבינתחומית נדב ליפשין. לדברי ליפשין, בעיר התקיימו יותר מ-20 פרויקטים של עשייה התנדבותית, בהשתתפות עובדי עירייה, בני נוער מכל קבוצות המנהיגות בעיר (מד"צים, תנועות הנוער, מועצת הנוער וכדומה), תלמידים, ארגונים, מקומות עבודה ותושבים. בראש המתנדבים יצא מדי שנה ראש העיר צביקה גנדלמן, שעבר באתרי הפעילויות ולקח בהן חלק פעיל.

כ-60 מתנדבים, ביניהם עובדי אגף החינוך ובראשם מ"מ מנהלת האגף סיגלית איציקוביץ, נציגות התוכנית "עיר ללא אלימות" ובראשם מנהלת התוכנית בחדרה דבורה עמר, וכן השכבה הבוגרת של שבט "בני יער" ונציגי הנהגת הצופים לישי פחמן ורן מזרחי, שקדו על שיפור חזות הקן. המתנדבים סיידו את המבנה, שדרגו את החצר וציירו 3 ציורי קיר מרהיבים בניצוחו של אמן גרפיטי בנצי ברופמן.

עובדי אגף הרווחה של העירייה, בשיתוף עם קניון עפר חדרה, יצאו לשמח את חניכי מע"ש חדרה. בפעילות השתתפו גם נציגי מועצת הנוער והמד"צים. אגף השיטור והאכיפה של העירייה תרם את חלקו בצביעת ספסלי ישיבה, בניית עציצים ואדניות מעץ, ושתילה של עצים ופרחים בגינה הטיפולית במע"ש.

עובדי אגף התפעול, יחד עם חברי מועצת התלמידים, מדצ"ם, חניכי תנועות הנוער ותושבי השכונה, יצאו לשדרג את שכונת סלע, כולל גיזום עצים, התקנת עמודי תאורת רחוב מסוג לד, גינון, ניקיון השכונה ושתילת שתילים. לפעילות קדמה עבודה להכנת השטח שהובילו מנהל אחזקת כבישים מיכאל קופילנקו וצוותו, וכן מנהל מחלקת חשמל רפי אדרי וצוותו.

בתי הספר בחדרה לקחו חלק פעיל ביותר בעשייה.  תלמידי תיכון נעמת חדרה, ובראשם המנהלת טלי צ'מני, קיימו פעילות ייחודית בשיתוף עם מרכז יום לקשיש בגבעת אולגה, זו השנה השלישית ברציפות.

ליום אחד הפך מרכז היום לאולם אירועים חגיגי, כאשר דיירי מרכז היום והתלמידים היו קהל האורחים באירוע מרגש לשחזור חתונתם של שני חברי המרכז שחיים יחד בזוגיות.
ביום החגיגי לקחו חלק תלמידי המגמות הטכנולוגיות של בית הספר. תלמידי מגמת צילום הפעילו עמדת צילום סטודיו; תלמידי מגמת ספורט הפעילו סדנת ריקודי זוגות; תלמידי מגמת ניהול עסקי ראיינו את המשתתפים על היכרותם וחתונתם; ותלמידי מגמת עיצוב שיער הכינו את הכלה והאורחות לקראת האירוע, עם מגוון תסרוקות, צבע ופן.

להקת הזמר של בית הספר שימחה את המשתתפים, כולל שיר שהפיקה ביידיש ובעברית, "יידישע מאמע", וכן דואט מרגש בביצועם של התלמיד יצחק אהרוני וחברת המרכז פאינה שולמן בשיר "האחת שלי" של ישי לוי .

בית ספר "אחד העם" קיים פעילויות רבות בהשתתפות כל התלמידים. תלמידי כיתות ו' הקימו "בית קפה" ואירחו קבוצות גמלאים וקשישים. התלמידים הגישו שתייה חמה ומאפה, וכיתות ב' הופיעו בפניהם בריקוד ובשירה. נאמני המוזיאון הבית-ספרי ערכו סיור במרחב המוזיאלי של בית הספר.

כיתות א' ערכו מבצע ניקיון סביב בית הספר; כיתות ב' רשמו והעניקו לאנשים כרטיס ובו מילים טובות שמעלות חיוך על פני ועושות טוב על הלב; כיתות ג' יצאו לנקודות מרכזיות במרחב העירוני וקיימו הופעה של שירה ונגינה בדרבוקות מול עוברי האורח. פעילות זו הביאה לשמחה בלב והעלתה את מצב הרוח; כיתות ד' חילקו לאנשים ברחוב דוחות חיוביים עם סוכריה על חציית הכביש בצורה נכונה; כיתות ה' הפתיעו את לוחמי האש במכתבי תודה, בעוגות ובשי אישי לכל אחד מלוחמי האש וכן העניקו שי כללי לתחנת כיבוי והצלה; כיתות ו' הפתיעו את עובדי בית הספר בסרטון שהופק במיוחד עבורם, במכתבי תודה ובשי קטן; כיתות התקשורת, ביחד עם מתנדבים מחברת "אקסנה", טיפחו את סביבת בית הספר בצביעת ציורים על הקירות ושתילת פרחים וצמחי תבלין. ועד ההורים הבית ספרי היה שותף מלא לכלל האירועים, וההורים בעצמם צבעו את קירות בית הספר.

גם תלמידים מבית ספר "ניצנים" השתתפו ביום המעשים הטובים, ולהקת המחול של בית הספר הופיעה במרכז היום לקשיש בגבעת אולגה.

תלמידי בית ספר " מופת חופים" השתתפו באפיית מצות ומפגש היכרות בגן של ילדים עם צרכים מיוחדים.

תלמידים נוספים יצאו  למרכז יום לקשיש בגבעת אולגה כדי לשמח ולשדרג את הגינה של המרכז. התלמידים שתלו פרחים בשלל צבעים ושימחו את באי בית הקשיש, בשירים, ריקודים וכרטיסי ברכה מקוריים שהכינו.

לדברי מנהלת בית הספר איילת ארבל, גם ביום שלמחרת עסקו התלמידים במעשים טובים ויצאו ליום ניקיון חופים.

בבית הספר היסודי "תחכמוני" הפיקו מסיבת בת מצווה לאחת התלמידות, בשיתוף הורים, מורים, תלמידים, ורשימה ארוכה של תורמים.

תלמידי המסגרות המוסיקאליות ושל המנהיגות הצעירה בבית ספר "צליל" יצאו לשמח את תושבי השכונה בפעילות חווייתית בקניון השכונתי, בשיתוף עם צופי בית אליעזר.

התלמידים חילקו לעוברים ושבים פרחים וגלויה, שעל צדה האחד ברכה ומצדה השני מילות השיר "לתת". מקהלת בית הספר הופיעה וכן קבוצות הנגינה בקסילופונים, חליליות וגיטרות. תלמידי כיתה ו', שנשארו בבי הספר, פינקו את התלמידים והמורים בעמדות חיבוק חינם, וזכו לאהבה בחזרה.

תלמידים מחטיבת הביניים תיכון חדרה הפעילו ושימחו ילדי גנים. תלמידים נוספים יצאו לנקות את חוף הים, ואחרים ניקו ושדרגו את הגינה במועדון אנוש.

ילדי גן חצב הכינו פרחים מחומרים ממוחזרים לקישוט חצר המועדון לעולה ברחוב ששת הימים.

מחווה ליום המעשים הטובים עשה גם ועד ההורים העירוני המרכזי, שנציגיו הגיעו לאגף החינוך כדי לברך ולהעניק ורד לעובדי האגף.

ואילו חניכי הנוער העובד והלומד השתתפו בהפנינג משפחות שהתקיים בברנדס בשיתוף ועד השכונה.

תלמידי ישיבת בני עקיבא יצאו לשמח קשישה לקוית ראייה.

לעשייה במסגרת יום המעשים הטובים הצטרפו גם ארגונים ומקומות עבודה שונים. בין היתר, עובדי קניון עפר לב חדרה, ובראשם מנכ"ל הקניון, שדרגו את חצר מרכז הנוער "בית רם, כולל התקנת דשא סינטטי, ריהוט חצר, תמונות ושני שולחנות משחק.

עובדי הנהלת "טיב טעם" תרמו, צבעו, שדרגו ושתלו גינת ירק ונוי במרכז להתמכרויות של אגף הרווחה.

"הבונים החופשיים" שדרגו את חצר "מרכז עוגנים" בגבעת אולגה.

ביום המעשים הטובים השתתפו גם אנשים מיוחדים, ביניהם דיירי הדיור המוגן של ק.ט.ב (שירותי תמיכה ושיקום בקהילה לאנשים המתמודדים עם הפרעה נפשית) הנרתמים להתנדבות מדי שנה. דיירי ק.ט.ב התנדבו בניכוש עשבים ובהקמת אדניות מעץ בגינה הקהילתית בגני אלון, ובתום היום ריגשו את הנוכחים כאשר הודו על ההזדמנות שניתנה להם להתנדב למען הקהילה.

בנוסף לכל זאת, הוצב בקניון עפר לב חדרה דוכן לעידוד ההתנדבות ובו הוצגו אפשרויות ההתנדבות בעיר. את הדוכן איישו מתנדבות ויצו, מתנדבי תחנת שי"ל ומתנדבת מטעם אג"מ- ארגון גג למתנדבי חדרה, שאף החתימה על כרטיס אדי.

לדברי נדב ליפשין, זהו רק חלק מהפעילויות הרבות שהתבצעו בחדרה ביום המעשים הטובים. "התבצעה הרבה פעילות ושימחנו הרבה אנשים", סיכם.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים