מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

טקס השבעה וחשיפת כותפות של שוחרי חדרה

בבית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות התקיים טקס ההשבעה במסלול השוחרות שנפתח כשלוחה של המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר

טקס השבעה וחשיפת כותפות לשוחרי מסלול השוחרות, המשותף לבית הספר ולחיל האוויר, התקיים בבית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות בחדרה.

הטקס התקיים במעמד סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, מנהלת אגף החינוך לאה אבוטבול, מנהלת בית הספר אילנה שטרהל, נציגי חיל האוויר, מפקדי טייסות, קצין הדרכה ראשי, מולבשי המדים, מפקדת שלוחת השוחרים רס"ל הדר מלכה, משפחות שוחרי חדרה ואורחים נוספים.

זו השנה השמינית מאז נפתח מסלול השוחרות בבית הספר הרב תחומי למדעים ואמנויות, המיועד לתלמידי כיתות י' עד י"ד, כשלוחה של המכללה הטכנולוגית של חיל האוויר. בבית הספר מציינים בסיפוק כי מספר לא קטן מהתלמידים המתקבלים למסלול הייחודי הינן בנות.

המכללות הטכנולוגיות של חיל האוויר הן מסגרות תיכוניות ועל-תיכוניות מקצועיות וקדם-צבאיות, המשלבות לימודים מקצועיים עם עבודה מעשית ואימונים צבאיים על-פי תוכנית של חיל האוויר ומשרד החינוך, בדגש על חינוך לערכים.

לאחר השלמת תעודת בגרות טכנולוגית ממשיכים רובם בלימודיהם לדיפלומת טכנאי מוסמך או הנדסאי. בוגרי מסלול השוחרות מוערכים מאוד בבסיסי החיל והם נחשבים לעילית המערך הטכני ולעתודה לקצונה הטכנית של חיל האוויר.

סגנית ראש העיר, יחזקאלי, בירכה בטקס וציינה כי חיל האוויר משקיע משאבים רבים להצלחתם של בוגרי המסלול, וכי הלימודים במסלול השוחרות הופכים את בוגריו' בעת שירותם הצבאי, לעמוד התווך במערך הטכני של חיל האוויר. המסלול בחדרה נחשב להצלחה בקנה מידה ארצי וזוכה להערכה רבה הן בחיל האוויר והן במשרדי החינוך והביטחון השותפים לפרויקט.

עם גיוסם לצבא מגיעים בוגרי המסלול למערך הטכני של חיל האוויר כאלקטרונאים וחשמלאים,

הם עובדים במעבדות, במטוסים, מסוקים, מזל"טים, ונחשפים למערכות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בארץ, בין היתר כיפת ברזל. הם נחשפים לעולם ההיי-טק והאלקטרוניקה, לחימוש והתקשוב ולתפקידים מעניינים נוספים. כך הם צוברים ניסיון מקצועי על המערכות המתקדמות, דבר שישרת אותם עם שחרורם מהצבא.

רבים מבוגרי המסלול המשיכו בקריירה צבאית ואלה שעזבו את הצבא, השתלבו בחברות היי-טק כמו רפאל, אלביט וחברות מובילות נוספות.

יחזקאלי שיבחה את הנהלת בית הספר, את צוות המורים,  את המשפחות התלמידים המעודדות את בחירתם במסלול, וכמובן את חיל האוויר הקולט את הנוער האיכותי וממריא איתו לדרך חדשה.

נציג השוחרים אשר עלה לברך בשם התלמידים אמר כי, "גאווה גדולה להיות פה היום, גאווה גדולה להיות שייך לארגון הזה בבית הספר הזה".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *