מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

טיפול בגברים נפגעי תקיפה מינית

בעירייה פרסמו מכרז לעו"ס טיפולי שיעבוד ביחידה לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, ויסייע  לגברים שעברו פגיעה מינית ומתמודדים עם הטראומה

מאת ברק גולן

במסגרת השירות החדש לטיפול בגברים נפגעי תקיפה מינית, הפועל במרכז לשלום המשפחה באגף הרווחה של עיריית חדרה, פרסמה העירייה מכרז לאיוש התפקיד של עו"ס טיפול בגברים שעברו פגיעות מיניות.

מדובר בתפקיד רגיש, שמיועד למתן טיפול רגשי לגברים מעל גיל 18 שחוו פגיעה מינית במהלך חייהם.

כמו כן כולל השירות לגברים הנפגעים, קבוצת תמיכה לעיבוד הטראומה, מערכות תמיכה בשיקום חברתי, משפחתי ותעסוקתי, תוך תיאום ועבודה משותפת עם הגורמים הרלוונטיים בקהילה, ביניהם גורמי רווחה, בריאות, בריאות הנפש, מרכזי סיוע וכדומה.

הכישורים הנדרשים מעו"ס טיפול בגברים כוללים יכולת הכלה וקבלה, יכולת אמפטית גבוהה, יחסים בינאישיים טובים, אמינות, יכולת להתמודד עם שינויים ומצבי עמימות ועוד.

התופעות מהן עשויים לסבול גברים שעברו פגיעה מינית, ובמיוחד אם לא קיבלו טיפול מתאים מיד לאחר הפגיעה: תחושה חוזרת של פגיעה בזהות הגברית, בלבול וחרדה לגבי הזהות המינית, הפרעות בתפקוד המיני, היקלעות למקרים נוספים של תקיפה מינית, קושי לתת אמון ולפתח קשרים אינטימיים וחברתיים, קושי להתמיד בעבודה או לימודים, קשיי ריכוז, התנהגות כפייתית והתמכרויות (אלכוהול, סמים, מין), אלימות, דיכאון, הפרעות אכילה, בידוד חברתי, מחשבות אובדניות ומעורבות במצבים של סיכון עצמי.

המרכז לשלום המשפחה, בניהולה של מאיה ויסמן מוסקוביץ, פועל במסגרת אגף הרווחה של עיריית חדרה ומספק שרותי יעוץ, טיפול, מניעה והדרכה בתחום האלימות במשפחה והפגיעה המינית. המענה ניתן לכל בני המשפחה נשים, בני נוער וילדים, ולאחרונה גם לגברים, המקבלים טיפול רגשי לעיבוד הטראומה המינית ומתן כלים להתמודדות עם השלכות הפגיעה.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *