מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חיים ללא אלימות

היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים 21.11.17

הצגה המתארת היחלצותה של אישה ממעגל האלימות, הועלתה כאירוע מסכם לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים

 

ההצגה "הגט" הועלתה בחדרה כאירוע מסכם לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות כלפי נשים, ביוזמת תוכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון הפנים, ובשיתוף עיריית חדרה, המרכז לשלום המשפחה של אגף הרווחה, מועצת הנשים, ארגוני הנשים ויצו, נעמת והדסה. התוכנית  פועלת יחד עם גורמי הרשות, המשטרה והקהילה במאמץ למנוע אלימות, ולתמוך בקורבנות התופעה.

ההצגה הוצגה באולם אשכול הפיס של בית הספר הרב תחומי, במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן ומנהלת התוכנית "עיר ללא אלימות" דבורה עמר, ובהשתתפות סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהל אגף אכיפה וביטחון איתן כהן, יועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס, מנהלת המרכז לשלום המשפחה, ויושבות-הראש של ארגוני הנשים במרחב חדרה, נעמת, ויצו והדסה.

בדברים שנשאה אמרה דבורה עמר כי, "אלימות נגד נשים היא לא רק מכות. יש המון נשים שסובלות מאלימות נפשית, כלכלית ומינית. אין להן פנס בעין או צלקות חיצוניות, אלא צלקות פנימיות שכואבות לא פחות. מיליוני נשים בעולם התאחדו בשבועות האחרונים למען העלאת המודעות והשיח על הטרדות מיניות, במטרה לעודד כמה שיותר נשים להיחשף ולשתף את החוויות שלהן, ובכך לשבור את קשר השתיקה וההשתקה. ביום זה אנו קוראים לערנות. ערנות של הנשים עצמן, של משפחתן הקרובה, של חברותיהן העדות לסיפורים ומרגישות שמשהו לא הולך נכון, ולערנות של החברה כולה, שלנו, כי רק יחד נצליח לעצור את האלימות".

בכניסה לאולם הוצגה התערוכה "הקול בראש שלך" של דור קונפינו, במסגרת אמנות משנה מציאות. בתערוכה הוצגו ראשי קלקר מעוצבים בנושא אלימות נגד נשים, במטרה להעביר תחושות ומחשבות להעלאת המודעות לנושא, לתקווה לחיים שאין בהם אלימות ויש בהם חופש, אהבה, כבוד הדדי ושמחה.

לדברי האמנית: "אלימות נגד נשים חוצה מדינות גזעים ודתות. המיצג מראה נשים חסרות אונים קשורות בצורה משפילה בשרשראות כמו בהמות או שפחות ונגררות על-ידי הגבר השולט בהן.  הקושר אותן עם קולר כמו חיות חסרות אונים המובלות שלא תברחנה "חס וחלילה"

ואני כאמנית, אישה, אמא לילדות ורעיה, זועקת עד מתי".

ההצגה, מאת אלירן כספי ובבימויו, ובביצוע השחקנית נופר בוקר, מבוססת על סיפורה האישי של שרי דיסקינר, אישה חרדית, בתו של רב מקובל, שגילתה כי חייה לצד בעלה הפכו לגיהינום בדרך ללא מוצא. אחרי ניסיונות רבים מול אטימות בעלה והממסד החרדי בתוכו גדלה, כשהיא כבר אימא לארבעה ילדים קטנים, היא מחליטה לשים סוף לאומללות ולהיאבק על זכותה לחיים חדשים.

האלימות כלפי נשים היא תופעה חברתית עולמית קשה ביותר: על פי דוח האו"ם, אחת מכל שלוש נשים ברחבי העולם סובלת מאלימות כלפיה, לפחות פעם אחת בחייה, בדרך כלל מידי אדם קרוב ומוכר לה. האו"ם קבע שהאלימות כלפי נשים מנציחה את יחסי הכוחות הבלתי שוויוניים בין נשים ובין גברים, אי שוויון שהוביל להפלייתן של נשים לאורך השנים. כל סוג של אלימות כלפי נשים הוא הפרה של זכויות אדם.

היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים נקבע על-ידי האו"ם ומצוין ברחבי העולם ב-25 בנובמבר במטרה להעלות על סדר היום את המאבק נגד כל צורה של אלימות אשר מופעלת כלפי נשים, ולפעול למיגורה.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים