מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חדרה נאבקת באלימות במשפחה

אירוע לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות במשפחה התקיים בחדרה עם מסר חד משמעי: יש לאן ולמי לפנות כדי לקבל עזרה ולהיחלץ ממעגל האלימות

מאת: ברק גולן

חדרה ציינה את היום הבינלאומי למאבק באלימות במשפחה באירוע מרגש שהתקיים באולם אשכול פיס בעיר .

הערב התקיים בשיתוף המרכז לשלום המשפחה (אגף הרווחה) בניהולה של מאיה ויסמן מוסקוביץ, הרשות לביטחון קהילתי בניהולה של דבורה עמר, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה עו"ס רויטל פוקס, ויצ"ו חדרה בראשות שרה ריינר, נעמ"ת חדרה והמרחב בראשות שרה גובס, נשות הדסה בראשות ומיכל ברודני. לערב הייתה שותפה גם הממונה על תיק מעמד האישה בעירייה עו"ד מירי נחשונוב, הפועלת להציב את המאבק באלימות במשפחה בחשיבות עליונה.

אלימות במשפחה היא תופעה חברתית המופיעה בכל שכבות הציבור, וכרוכים בה קושי ובושה לפנות לעזרה בבקשה לעצור את מעגל האלימות. המאבק באלימות נגד הנשים, ובאלימות במשפחה בכלל, הוא אחד הנושאים החשובים שיש להעלות למודעות ולטפל.

באירוע לציון היום הבינלאומי הודלק נר לזכרן של 13 נשים שנרצחו במהלך השנה, ולהן מכנה משותף אחד: הן היו קרבן של טרור ואלימות מהבית.

בנוסף הועלתה הצגת היחיד "סוף על הקטינו",  המספר את סיפור חייה האישי של השחקנית עירית סופרן כילדה חשופה לאלימות במשפחה. ההצגה הכניסה את הקהל באופן מרגש לעולמם של הילדים החשופים לאלימות במשפחה ומתמודדים עם ההשפעות הרגשיות הקשות ועם שמירת הסוד.

מאיה ויסמן מוסקוביץ: "בערב הועבר המסר "אומרים לא לאלימות במשפחה", ולכן עלינו כחברה לפעול למניעה של אלימות. בנוסף חשוב מאוד להעביר את המסר שיש מענה מקצועי לטיפול באלימות. המרכז לשלום המשפחה, השייך לאגף הרווחה  בעיריית חדרה, נותן מענה מקצועי ומיומן בתחום האלימות במשפחה ומטפל גם בילדים הנמצאים במעגל האלימות".

המרכז לשלום המשפחה נותן מענה, הן טיפולי והן ייעוצי, גם פרטני וגם קבוצתי, עבור כל המערכת המשפחתית הנמצאת במעגל האלימות. המרכז מטפל גם בגברים ונשים נפגעי פגיעות מיניות.  

ניתן לפנות למרכז  לשלום המשפחה באופן ישיר ודיסקרטי,  גם אם רוצים רק להתייעץ. יצוין כי הטיפול במרכז לשלום המשפחה מונגש גם בשפה הרוסית והאמהרית.

מאיה ויסמן מוסקוביץ: "רק אם פונים, מדברים ונעזרים אפשר לעצור את התופעה. על כולנו כחברה להיות ערניים, לזהות את הסימנים ולסייע לאנשים לפנות ולקבל סיוע  מקצועי".

המרכז לשלום המשפחה, רח' הלל יפה 25. טל' 04-6303306.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *