מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חדרה מוחה נגד אלימות כלפי נשים

חדרה מצטרפת למפגן סולידריות בינלאומי, 1 Billion Rising Revolution, שעיקרו התעוררות ומחאה נגד אלימות כלפי נשים ברחבי העולם.

מדובר במפגן המוני שיתקיים ביום שלישי ה-14 בפברואר, ביותר מ-200 מדינות, וקורא לשים קץ לאלימות נגד נשים על כל צורותיה.

המפגן התקיים לראשונה בשנת 2012 בעקבות הנתון המזעזע כי אחת מכל שלוש נשים על פני כדור הארץ תעבור אלימות (ניצול, מכות, אונס וכדומה) במהלך חייה. כאשר אוכלוסיית העולם מוערכת ב-7 מיליארד אנשים, המשמעות היא שיותר ממיליארד נשים וילדות נפלו קורבן לאלימות.

לאור זאת התארגנו רבים ברחבי העולם להביע במשותף את זעמם על התופעה, בדרישה לשים קץ לאלימות נגד נשים ואי שוויון, ולהוביל מהפכה הדורשת צדק ושינוי מערכתי, כולל החמרת הענישה נגד אלימות.

מדי פברואר מתכנס המפגן ברחבי העולם, במטרה להראות את המשותף לצד הפן המקומי. המפגן כולל מעגל ריקוד משותף שנועד להביע את אחדות הקהילה ואת הנחישות ליצור סוג חדש של תודעה המתנגדת לאלימות והופכת אותה לבלתי מתקבלת על הדעת.

בחדרה תצוין המחאה במעגל ריקוד משותף וחופשי בשיטת ריו אביירטו בהנחיית לימור חממי, מעגלי הקשבה, ותערוכת ציורים של האמנית דבורה נצר גרינברג.

מדובר באירוע לנשים בלבד, אשר שותפים לו כל ארגוני הנשים בחדרה, ויצו, נעמת, הדסה ישראל, בהובלת עיריית חדרה ומועצת נשים חדרה, וכן העמותה העירונית "פנאי העיר".

האירוע יתקיים ב-14 בפברואר בשעה 18:30 מרכז הפנאי בית אליעזר. הכניסה חופשית.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *