מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

התקיים כנס הסברה בנושא הקמת תחנת כוח במפעלי נייר

כנס שנועד לתת מענה לשאלות של תושבי חדרה בנושא תחנת הכוח המוקמת במפעלי נייר, התקיים באיגוד ערים לאיכות הסביבה בהנחיית סגנית ראש העיר

 

כנס הסברה בנושא הקמת תחנת כוח במפעלי נייר בחדרה, שתפעל באמצעות גז טבעי, התקיים באיגוד ערים לאיכות הסביבה.

הכנס, בהנחיית סגנית ראש העיר וממונה על תיק איכות הסביבה בעיריית חדרה חדוה יחזקאלי,  היה מיועד לתושבי חדרה, ובעיקר תושבי השכונות הסמוכות לאזור התעשייה, למתן מענה לשאלות שהעלו התושבים. בכנס השתתפו יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה יעקב אדרי, מנכ"ל האיגוד ניר סהר, מהנדס  עיריית חדרה אינג' נועם גרייף, נציגי האיגוד, נציגי חברת או.פי.סי הבונה את תחנת הכוח, מנכ"ל החברה גיורא אלמוגי, סמנכ"לית רגולציה בחברה יעל דניאלי, היועץ הסביבתי של אילן אוחיון, ותושבים מחדרה והסביבה.

יחזקאלי: "ממשלת ישראל הסמיכה את מפעלי נייר להכין תוכנית לתשתיות לאומיות להקמת התחנה, ובשנת 2007 אישרה הוועדה לתשתיות  לאומיות תת"ל/20 את הקמת התחנה 2007. בשנת 2015 מכרה מפעלי נייר את הרישיון להקמת התחנה לחברת אי.סי.פאוור, וזו מוציאה לפועל את בניית התחנה באמצעות חברת הבת או.פי.סי.".

יו"ר האיגוד וראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי, אמר כי "אנו באיגוד נעשה הכל על מנת שתחנת הכוח הזו תעמוד בתקנים המחמירים ביותר. אנשי המקצוע שלנו פועלים בנושא, והבקרה שלנו תהיה שם. אנו עם התושבים, ויחד נדאג לבריאותם ולאיכות  חייהם".

מנכ"ל האיגוד ניר סהר: "הות"ל החליטה על הקמת התחנה, למרות שהאיגוד התנגד לכך. התחנה קיימת, ועכשיו מנסים לשדרג אותה. אנו באיגוד נהיה שומרי הסף. יש דברים שמתכוונים לעשות בתחנה ואנו כבר מתנגדים לכך, כמו שימוש בסולר במשך 800 שעות במהלך השנה. אנו לא נתיר זאת, וכך גם נהיה שומרי הסף במכלול האלמנטים שנוגעים לאיכות הסביבה. ננטר את התחנה באופן רציף, ואם יהיה צורך לנקוט באמצעים משמעתיים, נעשה זאת".

מנכ"ל חברת או.פי.סי. גיורא אלמוגי הציג בפני התושבים מצגת של התחנה והסביר על תפעולה.

מנהלת אגף תעשיות ותשתיות גלוריה אפרתי, ומנהלת אגף אוויר ורכזת מערך ניטור אוויר, קרינה ורעש באיגוד לינס אוזן, ענו לשאלות התושבים בכל הקשור לעמידה בערכי סביבה ובערכי פליטה מחמירים, רעש ופיקוח על מפגעים סביבתיים, במהלך בניית התחנה.

לדברי גלוריה אפרתי, "האיגוד התנגד להקמת התחנה, אך עם קבלת האישור הדגשנו כי אנו דורשים מספר תנאים סביבתיים, אשר לשמחתנו התקבלו על ידי הות"ל: בחירת טכנולוגיה המשלבת יצירת חשמל וקיטור במחזור משולב, בחירת טכנולוגיה לשריפת הגז שאינה מזהמת, התקנה אמצעים ניכרים להפחתת רעש וטיפול מסיבי בשפכים ופינויים לאתר מורשה".

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *