מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

התקיים יום עיון ראשון בסדרת "עצור בירוק חדרה"

חברת "נחלים" לתיירות בחדרה יזמה סדרה של ימי עיון למורי דרך, מדריכי טיולים ומורי של"ח, לקידום חדרה ואתריה

יום עיון וסיור ראשון בסדרת ימי עיון למורי דרך, מדריכי טיולים ומורי של"ח, התקיים תחת הכותרת "עצור בירוק חדרה", בהובלת חברת התיירות "נחלים".

את החברה לתיירות "נחלים" הקים ראש העיר צביקה גנדלמן, במטרה לשקם, לשפץ ולפתח אתרי תיירות שונים בתחומי העיר, לרבות שמורות טבע, יערות, חורשות ורצועת חוף הים; לקיים פעילות בתחום הנופש והתיירות; לפעול לשיפור איכות החיים הסביבה ותרבות הפנאי בעיר חדרה;  לפתח ולעודד פעילויות קהילתיות, לרבות פעילויות נופש, תיירות וטיולים, ולפעול בשיתוף פעולה עם עיריית חדרה לקדם את העיר  ולהעלותה על מפת התיירות בישראל.

את "נחלים" מנהל מנכ"ל החברה עו"ד מתניה כחלון.

יום העיון עסק בשנותיה הראשונות של חדרה, 1891 עד מלחמת העולם הראשונה, אתרים, סיפורים וגילויים חדשים.

יום העיון הראשון בסדרה עסק, כאמור, בנושא מורשת וסיפורים מראשיתה של חדרה בשלהי התקופה העות'מנית 1891 ועד 1918, והוא נערך בשיתוף עם מוזיאון ה"חאן" וחברת קדישא חדרה, ובהשתתפות כ-40 מורי דרך מכל רחבי הארץ המתמחים בתיירות פנים וטיולי מורשת.

בין המשתתפים מורי של"ח מחטיבות הביניים והתיכוניים בחדרה שהגיעו ליום העיון במסגרת שיתופי הפעולה בין חברת "נחלים" ואגף החינוך, המפתחים ביחד את נושא התיירות החינוכית לימודית בעיר.

יום העיון נפתח בסיור במוזיאון "החאן" לתולדות חדרה במתן סקירה על ידי אבי ינוקא, על הרקע לעלייה הראשונה בכלל ורכישת אדמות חדרה בפרט. בהמשך הרצאה עופר רגב על בית הקברות הישן של העיר שהוקם עם ייסודה של המושבה לפני 125 שנה, בו קבורים ילדים שמתו במלריה לצד מייסדיה וראשוניה של חדרה, אנשי העלייה הראשונה וחייליה של העיר הטמונים בחלקה הצבאית. בתום הרצאה יצאו המשתתפים לסיור בבית העלמין הישן של חדרה בליווי מנכ"ל חברה קדישא יוסף גרשון.

המשך היום התמקד בסיור טעימות בשוק העירוני, בית הכנסת הישן וגן המייסדים. בבית פיינברג נערך סיור והרצאה מפי אוצרת מוזיאון "החאן" נינה רודין על שימור הבית.

סדרת ימי העיון היא יוזמה של חברת "נחלים – החברה לתיירות חדרה", והי נערכת בשיתוף פעולה עם גורמי תיירות בעיר בהתאם לנושא שבו מתמקדים.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *