מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

התכנסה הוועדה לאיכות הסביבה

התקיימה ועדת איכות הסביבה 5.2.17

רבים מתושבי העיר הגיעו כדי להשתתף בדיוני הוועדה ולגלות מעורבות במאמצים לשיפור איכות הסביבה בחדרה

סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, הממונה על תיק איכות הסביבה בעיריית חדרה, כינסה את הוועדה לאיכות הסביבה לדון בשורה של נושאים אשר בראש סדר היום הציבורי.

בין הנושאים שעל סדר היום, היו ההשלכות של סגירת יחידות 1-4 בתחנת הכוח, והפיכתן ליחידות שיעבדו אך ורק בשעת חרום; מפגע ערימות הפחם בתחנת הכוח; הקמתה של תחנת כוח בהספק של 140 מגוואט שתופעל בגז במפעלי נייר חדרה; מטמנות הממוקמות על כביש מספר 2; עצי אקליפטוס ברחבי העיר חדרה, ועוד.

לאור חשיבותם של הנושאים הגיעו רבים מתושבי העיר כדי להשתתף בדיון ולגלות מעורבות במאמצים לשיפור איכות הסביבה והחיים בחדרה ויישובי האזור.

הישיבה התקיימה במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, ובהשתתפות מנהל היחידה לאיכות הסביבה בעיריית חדרה איציק בוזגלו, מנהלת אגף תעשיות ותשתיות באיגוד ערים לאיכות הסביבה גלוריה אפרתי, ונציגי התושבים במרכז העיר ובשכונות.

יחזקאלי עדכנה בדבר שימוע שנעשה לחברת החשמל באיגוד ערים לאיכות הסביבה, יחד עם נציגי 18 הרשויות החברות באיגוד, ואמרה שמדובר בהישג גדול לאחר שנים של ויתור לתחנת הכוח.

עוד התייחסה יחזקאלי, להחלטת משרד האנרגיה להשבית באופן הדרגתי את יחידות 1-4, המהוות חלק מייצור החשמל הפחמי בתחנת הכוח "אורות רבין", וכן צמצום השימוש בפחם לטובת גז טבעי.

נושאים נוספים שעלו בדיון היו תפעול המטמנות על כביש 2; הפעלת תחנת הכוח במפעלי נייר שתעבוד על גז; מפחמות; רעש ממפעלי נייר ועוד.

ראש העיר צביקה גנדלמן עמד על חשיבותה של הוועדה ואמר כי יביא לאישור הנהלת העיר גם את הקמתה של ועדת קיימות עירונית, כחלק מברית ערים לאיכות הסביבה שמוביל פורום 15. בראש הוועדה יעמוד ראש העיר ועל חבריה נמנים מנהלי האגפים בעירייה ונציגים מקהילות וגופים רלוונטיים.

ראש העיר ציין שעיריית חדרה פועלת בשיתוף פעולה של היחידה העירונית לאיכות הסביבה, איגוד ערים לאיכות הסביבה, המשטרה הירוקה, והוועדה לאיכות הסביבה בראשותה של יחזקאלי. לדברי גנדלמן, שיתוף הפעולה מעצים את הפעילות המתבצעת למען שיפור איכות החיים של התושבים.

בתום ישיבת הוועדה אמרה יחזקאלי: "שמחתי לראות את התעניינותם של תושבי חדרה בכל הקשור לאיכות הסביבה והחיים בעיר. לאור העניין שמגלה הציבור, אכנס את הוועדה בתדירות המתבקשת עם הציבור ולמען הציבור".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים