מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הצלחה לשילוב בני נוער בתעסוקת קיץ בעירייה

מדי קיץ משתתפת עיריית חדרה בקליטת בני נוער בסיכון לעבודה, פרויקט התורם לקידומם, שקיומם והעצמתם

לאור ההצלחה בעבר התקיים פרויקט לשילוב בני נוער בתעסוקה בעיריית חדרה גם בחופש הגדול האחרון. סיכום הפרויקט בתום החופש העלה כי גם הפעם נחלה התוכנית הצלחה.

מדובר בבני נוער המטופלים במסגרת מחלקת הנוער של אגף הרווחה, וזו השנה השלישית לקיומו של הפרויקט בעירייה, במסגרתו הם מועסקים בעבודות שיפוץ גני ילדים באמצעות אגף אירועים ואחזקת גני ילדים, אשר עובדיו פרשו חסותם על המועסקים הצעירים.

בפרויקט השנה השתתפו שבעה נערים, חניכי מית"ר נירים, אשר השתלבו בעבודה לצד עובדי האגף.

מנהלת מחלקת הנוער באגף הרווחה העירוני, ורדה ביטון, מציינת כי הפרויקט מאפשר הזדמנות נוספת לשיקומם והעצמתם של הנערים דרך למידה, התנסות ורכישת מיומנויות וערכים בעולם העבודה, כמו גם פרנסה, החשובה כל כך לנערים על רקע מצבם הסוציו אקונומי.

מנהלת מית"ר נירים איילת הררי-כץ הדגישה כי הצלחת תוכנית התעסוקה התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה של גורמים ובעלי תפקידים בעירייה.

לדברי ביטון והררי-כץ, בין השותפים להצלחה מנכ"ל העירייה יעקב זגדון אשר אישר את הפרויקט ואת המשאבים הדרושים לקיומו; מנהל אגף אירועים אהוד ואנה אשר כל שנה נרתם ותומך בפרויקט, מבין את חשיבותו, ודואג באופן אישי ויומיומי להצלחתו של כל נער בעבודה; מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג על עידוד וגיבוי שילובם של נערים בסיכון בעבודה בעירייה; וכן רכזת התעסוקה במית"ר נירים ניקול ניסים על הליווי האישי האינטנסיבי של כל נער בפרויקט על מנת שיחווה חוויית הצלחה, על עיבוד תכני ההתמודדות בעולם העבודה כחלק מתהליך השיקום של הנערים, ועל כך שבזכות מחויבותה ומסירותה הרבה הפרויקט כולו נחל הצלחה והשיג את כל יעדיו.

בעיריית חדרה הדגישו כי גם בהמשך הדרך יימשכו שיתופי פעולה פוריים בין אגפי העירייה השונים, לטובת הנוער בחדרה, רווחתו וקידומו.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *