מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

הצלחה לכנס חדרה לאנרגיה

כנס חדרה ה-5 לאנרגיה התקיים במלון רמדה חדרה בהשתתפות שרים, חברי כנסת, בכירים במשק האנרגיה והנדל"ן, ומאות אורחים מהארץ ומחו"ל

מאת: ברק גולן

הצלחה אדירה לכנס חדרה לאנרגיה, שהתקיים השבוע במלון רמדה חדרה בהשתתפות שרים, חברי כנסת, בכירים במשק האנרגיה והנדל"ן, ומאות אורחים מהארץ ומחו"ל.

הכנס, בהפקת החברה הכלכלית חדרה, התקיים בהתאם לחזונו של ראש העיר צביקה גנדלמן למתג את חדרה כ"עיר האנרגיה" של ישראל. ראש העיר הודה למנכ"ל חכ"ל שי ארנט-כהן ולממלא מקום ראש העיר ניר בן-חיים המכהן גם כסגן יו"ר דירקטוריון חכ"ל, על כנס מקצועי ומרשים שהעצים את מיתוגה של העיר כעיר עם אנרגיה.

לדברי ראש העיר, "כנס חדרה לאנרגיה, המתקיים זו השנה ה-5, הפך לאחד הכנסים המובילים בתחום, ומושך משתתפים מהארץ ומחו"ל, חברות מובילות, סטרטאפים, יזמים, אנשי אקדמיה בתחומי האנרגיה, ובכירי תעשיית האנרגיה מישראל ומחוצה לה. הכנס ממצב את חדרה כעיר האנרגיה, עיר מתקדמת עם מדיניות אנרגטית מפותחת, עם אנרגיה חדשנית, מתחדשת וירוקה. עיריית חדרה ושותפותיה ימשיכו לקדם את נושאי האנרגיה והקיימות בעיר, ולהוביל מדיניות עירונית המקדמת פרויקטים אנרגטיים".

כנס חדרה נערך במעמד שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא-ביטון, השר להגנת הסביבה זאב אלקין, שר האנרגיה יובל שטייניץ, שר התיירות יריב לוין, חברי כנסת, מנכ"לי חברות מובילות במשק, מומחים בתחומי אנרגיה, ומשתתפים רבים נוספים.

במהלך היום נערכו דיונים במספר מושבים שעסקו באנרגיה ובנדל"ן. מליאת הפתיחה, בהנחיית רז זהבי, עסקה במשק האנרגיה האזורי הישראלי ונפתחה בהרצאתו של ראש העיר גנדלמן בנושא "עיר האנרגיה של ישראל – מחזון למציאות"; ופאנלים בנושאים: הובלת מדיניות משק האנרגיה, כלכלה חזקה מדינה חזקה, אסטרטגיה  ויעדים לעתיד, אנרגיה חכמה במרחב המוניציפלי, אנרגיה כמנוע צמיחה מדיני, ועוד.

בתום מליאת הפתיחה, התפצל הכנס לשני מושבים, האחד בנושא משק הגז הטבעי ומשק החשמל בהנחיית רז זהבי, והשני בנושאי נדל"ן בהנחיית עופר פטרסבורג.

במושב בנושא הגז הטבעי בישראל התקיימו פאנלים בנושאים: גז טבעי – כיצד למקסם משאב לאומי; גז מנקודת מבט גאופוליטית במזרח הים התיכון; אתגרי פרויקט לוויתן; גז טבעי לתחבורה כבדה; מהפכת הגז הטבעי בישראל. במושב משק החשמל התקיימו פאנלים בנושאי הרפורמה בחשמל; קידום אתרי ייצור חשמל פרטי לאור הרפורמה; אגירת אנרגיה; הביטים רגולטורים לאגירת חשמל בישראל, ועוד.

מושב הנדל"ן נפתח בפאנל בהובלת ראש העיר בנושא "חדרה עיר של אנרגיה גם בנדל"ן", בהשתתפות אדריכלית העיר ליטל שלף-דורי שהרצתה על אסטרטגיה עירונית לפיתוח תעסוקה ומסחר, מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה שי ארנט-כהן שדיבר על יתרונות ובידול מסחריים, והח"כ לשעבר נאוה בוקר שהרצתה על נדל"ן בקהילה.

לדברי ראש העיר, לחדרה תוכניות התחדשות עירונית עם פוטנציאל של כ-60 אלף יחידות דיור, וזאת במסגרת תוכנית המתאר 2020. "אחד היתרונות הבולטים שמביאים ליכולת העיר לפעול לתכנון בהיקפים גדולים נובע מכך שיותר מ-90 אחוז מהקרקעות בחדרה הינן בבעלות פרטית, מה שמקל ומקדם היתכנות של פרויקטים. ועדת התכנון העירונית פועלת במרץ ומצליחה לאשר כ-1,200 יחידות דיור בשנה.

אדריכלית העיר ליטל שלף-דורי פירטה על תוכניות הבנייה העתידות וציינה בדבריה כי כל תוכניות המגורים בחדרה משולבות בתעסוקה ומסחר, כדי לאפשר תעסוקה בקרבת הבית וכמובן אפשרות להשכלה גבוהה , פנאי ושירותים קהילתיים.

עוד ציינה כי, במסגרת התחדשות עירונית מקודמים מספר פרויקטים, וכן התקבל מימון מהרשות להתחדשות עירונית לשתי תוכנית מתאר להתחדשות עירונית מתוך ראייה כוללת: תוכנית אולגה ותוכנית מרכז העיר. במסגרת מתחמים חדשים ציינה אדריכלית העיר את קידום רובע הים כרובע הדגל של העיר, אשר יכלול כ-10,00 יחידות דיור, 1,500 חדרי מלון ועוד  53 אלף מ"ר מסחר ו-48 אלף מ"ר תעסוקה. לדברי שלף דורי, "רובע זה הוא דוגמה לתפיסת העירייה כי מגורים צריכים לבוא בד בבד עם התעסוקה הפנאי והשירותים הקהילתיים בתוך השכונה".

שלף דורי התייחסה לתוכנית חד-1300, הכוללת את האנרג'י פארק., והדגישה כי החלטת העירייה להכפיל את זכויות הבנייה במתחם ולשלב ייעודים שלא היו קיימים עד כה בתוכנית הקיימת: מוסדות לימוד מחקר ואקדמיה, דיור מיקרו ודיור מוגן, מרכזים לוגיסטיים ועוד.

שי ארנט כהן , מנכ"ל החברה הכלכלית חדרה אשר יזמה והפיקה את הכנס, ציין כי במסגרת החכ"ל הוקמה מינהלת עסקים המלווה יזמים מרגע שהביעו עניין במיזמים בחדרה, ועד לסיום הפרויקט, כולל כל תהליכי הרישוי, ההנדסה והתכנון. "המטרה היא להוביל פרויקטים ולהוציא אותם לפועל בצורה הטובה והמהירה ביותר, בין אם מדובר בפרויקט נדל"ני או אחר".

פאנלים נוספים התקיימו בנושאי הזדמנויות עסקיות ונדל"ניות במרחב חדרה ; יזמים בונים את חדרה – לוגיסטיקה תעסוקה ויזמות; ובנוסף התקיים סיור קרקעות במתחם אנרג'י פארק, באזור התעשייה הצפוני החדש ועוד.

אחר הצהריים התקיימו במושבים בנושאי אנרגיה בערים חכמות בהנחיית ראש המכון לשלטון מקומי אופיר פינס, וחדשנות בעולמות התוכן של האנרגיה בהנחיית מנכ"ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל איתן פרנס.

לסיום הכינוס הועלה מופע הומוריסטי "בראש של גורי", עם גורי אלפי וד"ר ליעד מודריק.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *